Matka a dieťa

Neviem, či sa mi to zdá, ale mám pocit, že ženy, ktoré sa už stali matkami, akoby zabudli na svoj život pred narodením dieťaťa. Hovoria, že s deťmi je všetko krajšie a lepšie, prirodzene sa im menia hodnoty aj správanie, to všetci chápeme. Ale prečo ony nechápu, že byť matkou neznamená tváriť sa, že zabudli, aké to bolo predtým?

Úprimne? Trochu ma to štve. My, bezdetné ženy, máme pochopenie pre kamošky, ktoré vhupli do rodinného života. Vieme, že majú iné starosti aj radosti, sú zodpovednejšie, jednoducho, že je to ich nová etapa. Ale prečo ony nemajú pochopenie pre nás? Prečo sa zrazu správajú tak, ako keby neboli kedysi rovnaké?

Výchova detí
zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Byť matkou neznamená stratiť seba

Samozrejme, že keď máš doma malé bábätko, občas je ťažké dostať sa von, napríklad len tak, s kamoškami na kávu. Ale prečo niektoré ženy zabúdajú na to, že rodičovstvo neznamená zahodiť svoje ja a dať 100 % len dieťaťu? Pokojne mu daj 90 a tých 10 si nechaj pre seba. Si len človek. Potrebuješ čas pre seba, nech už ho využiješ akokoľvek.

Stále si žena, ktorá má svoje záľuby, ktorá sa chce o seba postarať, ktorá sa chce páčiť a byť rešpektovaná. Nemaj pocit, že to musíš potlačiť, inak nebudeš dobrou matkou. Dobrou matkou nebudeš, ak budeš nešťastná vo svojom vnútri. A ty si jediná, ktorá sa o seba v tomto smere dokáže postarať.

Účesy pre mamu a dcéru
zdroj: Pexels/Gustavo Fring

Ženy by chceli byť modernými matkami, no keď sa bábätko narodí, akoby všetko, čo hovorili a čo si želali, zmizlo. To pochopíme len vtedy, keď sa to stane aj nám.

Byť matkou, to je úloha na celý život. No to ešte neznamená, že už žiadnu inú nemáš. Tak si skús spomenúť na to, na čom ti vždy záležalo, o čom si snívala, aké boli tvoje ciele.

Nestrať sa len v nálepke „mama“, aj keď je tá najkrajšia zo všetkých.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife