Svojho priateľa miluješ. Užívaš si spoločne strávený čas no aj tak si niekde vo vnútri akási nespokojná a mrzutá. Ani nevieš prečo.

Cez víkend ste boli spolu na výlete s kamarátmi. Bol to fajn. Zabavili ste sa. Potom strávil dva dni v práci takmer do ôsmej, pretože má deadline dôležitého projektu a teraz sa rozhodil, že ide s kamošom do kina. Môžeš sa samozrejme pridať, ale obaja viete, že o film, na ktorý sa vybrali nemáš záujem. V zásade ti to nevadí, nemôžeš mu to zakázať, no aj tak utrúsiš drobnú poznámku, z ktorej nakoniec vzíde obrovská hádka. Tá končí tresnutými dvermi a tvojím plačom. A to si len chcela podotknúť, že by bolo milé, keby ste strávili nejaký čas spolu, len vy dvaja. Osamote. Nechceš predsa tak veľa. Iba jeho pozornosť. Ty mu jej predsa venuješ viac než dosť!

pixabay.com

Presne tak. Viac než dosť. Možno až priveľa. A možno práve to bude zdrojom tvojej doposiaľ neznámej nespokojnosti. Skús sa teda zamyslieť a pozrieť sa na celý váš vzťah a tvoju pozíciu v ňom trošku inak.

Venuješ väčšinu svojich myšlienok, času  a aktivít partnerovi?

Neustále máš pocit, že spolu netrávite dostatok času?

Máš pocit, že sa stále venuje len sebe, zatiaľ čo ty sa prispôsobuješ jemu?

Hnevá ťa, keď sa rozhodne ísť niekam bez teba?

Mrzí ťa, že on sám nenavrhne nič a všetko musíš robiť a vymýšľať sama?

Ak áno, tak si potom na dobrej ceste k tomu, aby si prišla na to, či ťa skutočne škrie. Je to totiž TVOJ prehnaný záujem o neho. Prehnaný preto, pretože si sa úplne vzdala SVOJICH záujmov. Už sa sama nevenuješ ničomu, čo ťa bavilo pred tým. Dokonca si už ani nespomínaš na to, ako si trávila voľný čas, keď ste spolu neboli. Už sa nevenuješ kresleniu, ani fotografovaniu prírody, vysnívaný food blog si nikdy nezačala a Španielčina pre samoukov zapadla prachom.

pixabay.com

Samozrejme, máš kamošky. Žiješ spoločensky, chodíš na kávičky a podobne. No už nevieš, aké to je venovať sa sama sebe. Aké to je byť schopná tráviť čas sama so sebou a necítiť sa osamelo. A to je presne dôvod, prečo nechceš byť sama a chceš, aby ti partner venoval každú voľnú chvíľu, pretože ty si pripravená venovať každú svoju voľnú chvíľu jemu. A to je tá chyba.

Venuj čas SEBE. Skús znovuobjaviť svoje staré záľuby. Alebo možno nejaké úplne nové. Nájdi si jednoducho čas pre seba. Buď opäť bez výčitiek slobodná. Nájdi so svoju chvíľku čítania, hrania na hudobný nástroj, alebo na hocičoho, čo ti bude prinášať radosť, odbúra stres a navodí dobrý pocit. A to aj napriek tomu, že to nebudeš robiť so svojim partnerom. Dopraj slobodu jemu aj sebe. Budeš tak spokojnejšia, šťastnejšia a vyrovnanejšia. Budeš ochotná dopriať svojmu partnerovi voľný čas bez teba, pretože sa aj ty budeš tešiť na chvíľočku pre seba. A ver, že to oceníte obaja. Takto budete spokojnejší a budete si viac vážiť a užívať spoločne strávený čas.

pexels.com

A to je presne to, čo chceš nie? Aby ste sa jeden na druhého tešili. Aby ste sa spolu bavili o všetkom možnom. Aby ste sa spolu dokázali hodiny a hodiny rozprávať o tom, čo vás zaujalo, čo nové ste zažili, naučili sa a čo plánujete. Aby ste sa tešili z toho, že vidíte ako má ten druhý chuť rásť a nestáť namieste.

V prvom rade sa preto  TY posuň o krok vpred. Venuj si opäť priestor rásť a rob to, čo ťa robí šťastnou. Dopraj si slobodu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.