unsplash.com

BFF. Osoba, ktorá stojí za našim šťastím a smiechom. Robí náš život krajším. Každá z nás môže byť šťastná, že má takúto osobu vo svojom živote. Nájsť takú osobu v tomto falošnom svete je vzácne. No, ak sme ju už našli môžeme byť za ňu vďačné. Tvoja BFF ťa pozná. Rešpektuje ťa. Môžeš s ňou stále počítať. Je tvojou oporou.

Je to osoba, s ktorou sa nikdy nenudíme. Osoba, ktorej sa vždy môžeme vyplakať a nikdy nás za naše chyby neodsúdi. Teší sa z každého tvojho úspechu, spolu plačete nad tvojimi neúspechmi. Robí náš život jednoduchším. Váž si takej osoby vo svojom živote.

A preto buď vďačná za týchto 8 vecí, ktoré pre teba tvoja BFF robí:

1. Akceptuje ťa

Áno. Tvoja BFF akceptuje to, kým si. Má ťa rada. Vie o všetkom – tvojich snoch, chybách, obavách. Nenúti ťa, aby si sa zmenila, alebo sa hrala na niekoho, kým nie si. Lebo vie, že všetky tvoje pozitíva a negatíva sú súčasťou tvojho JA.

unsplash.com
zdroj: unsplash.com

2. Verí, že to dokážeš

Tvoja BFF vždy vidí tvoje dobré vlastnosti. Verí, že dokážeš docieliť to, na čom pracuješ.  Podporuje ťa v tom. Stále. Keď sa cítiš slabá, tak ti pripomenie všetko TO, čo si už dokázala. Tvoje úspechy. Motivuje ťa, aby si si sa nikdy nevzdala. Aj keď je život niekedy veľmi krutý.

Oslavuje tvoje úspechy. Utešuje ťa pri tvojich neúspechoch. A vyzýva ťa, aby si šla ďalej. Nikdy ti nebude hádzať polená pod nohy.

3. Je stále pri tebe

Vždy je tu pri tebe. Nie je tu len, keď sa tešíš. Je tu aj keď sa máš mizerne. Hocikedy sa môžeš na ňu obrátiť. Nebojíš sa povedať jej o svojich problémoch. Vieš, že sa ti nikdy neotočí chrbtom. Navzájom sa podporujete. Nie je sebecká, vždy ti pomôže. Lebo vie, že to isté by si aj ty pre ňu spravila.

Keď  spadneš na zem, príde za tebou a zodvihne ťa. Keď pri nej plačeš, vždy sa ťa snaží rozveseliť. Aj keď zo seba spraví šaša. Snaží sa zo seba vydať to najlepšie, aby ti pomohla prekonať tvoje problémy a obavy.

4. Je k tebe úprimná

Vždy je lepšia krutá pravda, ako sladká lož. A tvoja BFF to vie. Je k tebe úprimná, aj keď to niekedy zabolí. Nebojí sa ti pripomenúť všetky tvoje chyby, ale nikdy ti ich nevyčíta. Nechce, aby si sa trápila a vracala sa do minulosti. Chce, aby si sa z nich poučila a v budúcnosti sa im vyhla.

5. Vždy si nájde na teba čas

Vždy si vo svojom nabitom programe nájde na teba čas. Pretože jej na tebe záleží. Alebo aj keď je veľmi vyšťavená z celého dňa.  Pretože jej veľmi na tebe záleží. Rešpektuje tvoje potreby, pocity, názory, aj keď tie jej sú odlišné. Počúva ťa. Aj keď má toho niekedy už po krk, snaží sa ťa vypočuť. Vie, že je to vo vašom priateľstve potrebné.

unsplash.comZobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

6. Inšpiruje ťa, aby si bola lepšia verzia samej seba

Vždy chce pre teba len to najlepšie.  Vyzýva ťa, aby si sa stala lepším človekom . Aby si zmýšľala pozitívne. Podporuje ťa, aby si sa nebála uchopiť sa nových príležitosti, ktoré ti ponúkne život. Chce aby si rástla nielen duchovne, ale aj kariérne.

 7. Dokáže ti odpustiť, keď jej ublížiš

Každý z náš robí chyby. Raníme city druhých. Niekedy si to my samy neuvedomujeme. Najmä, keď sme nahnevané, alebo nervózne. Tvoja BFF ti odpustila to zlé, čo si jej povedala v návale zlosti. Nevyčíta ti to. Nechce ti to vrátiť.

8. Naozaj ťa má rada

Nielen že ti to hovorí, ale dokazuje ti to aj so svojimi skutkami. Všetko to, čo pre teba robí alebo spravila, spravila kvôli tomu, že ťa má rada. Má ťa rada, takú aká si. Všetko dobré i zlé. Buď vďačná, za to, že je súčasťou tvojho života.

 

Zdroj: thepowerofsilence.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife