Sme ľudia. Nie bezchybní častokrát omylní, smutní, ale vieme byť aj ľudia milí, veselí a nápomocní.  Charakter, ktorý v nás je, sa formuje celý život. Menia sa naše pohľady na svet, na ľudí a menia sa aj naše názory.  Byť tu pre niekoho iného v ťažkej situácii je skvelé, no nie je úžasne byť tu aj pre seba? Mať sa rád? Ľudia robia chyby, ale robia ich na to, aby sa z nich vedeli poučiť nie aby mali zbytočné výčitky ešte niekoľko týždňov alebo mesiacov.

 

Aj ty si len človek aj ty máš právo urobiť chybu, ale hlavné je uvedomiť si, že máš len tento jeden život a každú minútu, kedy smútiš strácaš 60 sekúnd šťastia. Naozaj desivé. Nie je to nádhera, keď vyjde slnko a neskôr, keď zapadá ty sedíš piješ svoju obľúbenú kávu a si vďačná za krásny deň alebo je naopak lepšie spraviť z krásneho slnečného dňa upršaný nudný deň? Je to na tebe. Nie na niekom inom. Každý je strojcom svojho šťastia. Ak si smutná tak len preto, že si tak rozhodla ty sama. Čo bolo nezmeníš, kto odišiel ten za to nestál. Ty sama poznaj svoje hodnoty.

zdroj: unsplash.com

Každý deň je dar a nie samozrejmosť. Bohužiaľ, keď sme na dne často rozprávame o tom,  ako to chceme vzdať pritom je to pre nás tabu a máme pocit, že sa nám to nikdy nestane.

Buďte v živote vďační za malé trápenia a prekonávajte ich. Neubližujte negatívnymi myšlienkami sebe a ani vášmu okoliu. Nepoučujme, ale pomáhajme.  Ak ma mal život niečo naučiť tak to, že nie je o počte nádychov, ale o chvíľach , ktoré nám dych berú. Možno teraz ležíš sama na gauči a smútiš za niekým kto ti veľmi ublížil, ale ver mi je to v poriadku.

Niektoré zmeny vyzerajú na začiatku negatívne, ale čoskoro zistíš, že vytvorili priestor na niečo nové, lepšie. Tak teraz skús spraviť niečo pre seba. Utri slzy, zahoď smútok, zabudni na výčitky a choď robiť to čo máš rada tak ako by to malo byť poslednýkrát a hlavne to rob s úsmevom na tvári, pretože tak si najkrajšia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.