„Vyzerám hrozne“, povzdychnem a rukou si prehrabnem spľasnuté vlasy. Chcelo by to prezliecť tvoje voľné tričko a naniesť trochu svojho mejkapu.

„Si krásna“, oponuješ mi a pozrieš sa na mňa tak, ako to dokážeš iba ty. A ja ti opäť uverím.

Nie som dokonalá. Vlastne, bolo by dosť odvážne čosi také o sebe prehlásiť. Nie som dokonale krásna. Nemám dokonalé vlasy ani ideálnu postavu, dokonca nie som ani dokonale vzdelaná. Nežijem bezchybný život a občas mám dni, kedy nemám chuť sa smiať.

unsplash.com

„Nepoznám iný prostriedok na dosiahnutie dokonalosti, ako lásku“

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

(Terezie z Lisieux)

Tiež nie si dokonalý, veď to vieš. Tiež robíš chyby a mávaš zlé dni. No ľúbiš ma a pojem dokonalosť pri tebe nadobúda iný význam.

Nie som modelka s ideálnymi mierami a moja výška je sotva stošesťdesiat centimetrov. Napriek tomu ma každý deň s láskou objímaš a vychutnávaš si pocit, kedy sa strácam v tvojom náručí.

Nie som ani skvelá kuchárka. Veď vieš, sem tam niečo pripálim, občas presolím. No nikdy sa nehneváš a moje jedlá bez váhania oceníš.

Som žena, bolieva ma hlava. Hoci si sa celý deň tešil na spoločný večer, ja dnes ale naozaj nemám chuť na sex. Samozrejme tak siahnem po overenej výhovorke. Ty ma namiesto hnevu pobozkáš a popraješ krásne sny. Nie s iróniou, ale láskou.

unsplash.com

A čo vlastne tá dokonalosť znamená? Je to ideál krásy, múdrosti či absolútnej bezchybnosti? Nie je dôležité, byť bezchybnou a neustále sa náhliť za ideálmi. Nájdi niekoho, pre koho budeš ideálna, bezchybná a dokonalá presne taká, aká si. Láska totiž nehľadá dokonalosť.

Komentáre