Je skvelé, keď si obklopená ľuďmi, s ktorými si veľmi rozumieš. Len vieš, ako sa hovorí, dôveruj, ale preveruj. Preto nikdy nikoho nepodceňuj a svoje plány, túžby, či vážnejšie životné starosti si nechaj iba pre seba. Portál Onedio, The Power of Silence a All Time Lists uviedli tieto dôvody.

Plány do budúcna

Každý z nás má svoju životnú cestu a stanovené ciele. Nechaj si ich však pre seba. Sama vieš, ako veľmi na sebe pracuješ, a preto názory druhých by mohli všetko pokaziť. Prípadne by ti tvoje nápady mohli prebrať a ty skončíš s prázdnymi rukami. Naozaj by si toto chcela? Drž sa svojho života, ktorý si koniec-koncov tvoríš sama. Nestrácaj motiváciu.

Interné konflikty v rodine

Niekedy nám veľmi padne vhod, keď sa vyrozprávame kamarátkam. Lenže problémy v rodine si radšej nechaj pre seba. Je dôležité, aby ste to riešili iba medzi sebou a našli kompromis. Názory druhých by ti mohli zatieniť myseľ a veci by sa zvrtli nepekným smerom.

Finančný stav

Je to čisto tvoja vec, koľko zarábaš a máš našetrené. Prečo by mali ostatní vedieť o tvojich financiách? Možno si si aj našla skvelú prácu, po ktorej si vždy túžila a keď niekomu prezradíš svoje finančné ohodnotenie, hneď to negujú. Nedovoľ, aby ti zobrali chuť do práce. Nikomu nehovor o svojom stave účtu. Sú to veľmi citlivé informácie a ľudia sú nevyspytateľní. Buď opatrná, aby to neobrátili proti tebe.

Tvoje slabé stránky

Dbaj na to, komu čo hovoríš. Obzvlášť, ak ide o tvoje slabiny. Možno máš pri sebe osobu, ktorá vyzerá byť úprimná a empatická. Lenže, keď dôjde k nejakej výmene názorov, pokojne ti tvoje chyby a obavy môže bolestivo vyhodiť na oči. Vždy si dávaj pozor na jazyk, pretože niektoré citlivé informácie by sa mohli naozaj zneužiť proti tebe.

Milostné aféry

Tomuto by si mala predísť najmä, ak si v začínajúcom vzťahu. Prečo by si svojmu novému partnerovi vešala na nos, s koľkými si bola pred ním, keď sa máte sústrediť hlavne na seba? Podrobné opisy predchádzajúcich afériek na teba nevrhá dobré svetlo a tvoj nový objav okrem znepokojenia pociťuje aj žiarlivosť. Tá často spôsobuje stratu dôvery a potom sa to celé rúti do záhuby.

Sklamania z predchádzajúcich vzťahov

Či už išlo o kamarátske alebo partnerské vzťahy, vždy stretneme niekoho, kto nám dá do života silné skúsenosti. Prípadne sa veľmi sklameme. Je to normálne, iba tak sa naučíme niečo nové a podstatné. To však neznamená, aby si dlhé roky voči týmto ľuďom cítila krivdu.

Tento nadbytočný hnev ťa iba brzdí a ak si stretla niekoho nového, nevešaj mu to na nos. Mohol by si o tebe pomyslieť, že sa z teba stala zatrpknutá žena, ktorá sa nevie vzdať svojej minulosti. Hoď to za hlavu a odpusť, aj keď si nepočula žiadne ospravedlnenie. Od života si zaslúžiš viac, len si za tým musíš ísť.

Zdroj: Onedio, The Power of Silence a All Time Lists

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.