Vonku máme krásne počasie a slnečné dni sú jasným znakom, že leto je naozaj za rohom. Po chladných a upršaných týždňoch je tu konečne obdobie, kedy môžeš vyraziť do ulíc, čo pre milovníčky módy znamená jedno – čas vytiahnuť tie najlepšie outfity.

Ak ťa fashion svet zaujíma a rada sa obliekaš podľa horúcich trendov, si na správnom mieste. Pozrieme sa na to, čo by ti v šatníku nemalo chýbať, ak chceš byť toto leto za hviezdu.

Balónové rukávy

Objemné rukávy sa budú držať v trendoch aj túto sezónu. Je to detail, na ktorý nemajú mnohé ženy odvahu, no vyzerá skvele. Nič nepokazíš, ak si vyberieš jednoduché letné šaty s balónovými rukávmi, ktoré oživíš doplnkami, alebo siahneš po crop-tope v pastelovej farbe v kombinácii s džínsovou sukňou.

Báť sa nemusíš ani materiálu, vyzerajú dobre na bavlnených šatách, ale aj koženkových, vďaka ktorému získajú hot nádych.

Vystrihnuté časti

Výrezy na topoch či šatách sú úplným hitom. Celý outfit vďaka nim vyzerá byť zaujímavejší. Poodhalíš vďaka nim časť kože, ktorú budeš mať v lete pekne opálenú, no pritom nejde o nič lacné a zbytočne vyzývavé. V obchodoch teraz nájdeš množstvo kúskov s práve týmto detailom.

Presvitajúca vrstva

Ani na toto nemá ktokoľvek odvahu. Tento trend taktiež neznamená to, že by si mala vyzerať vyzývavo a cítiť sa nekomfortne. Kus presvitajúcej vrstvy môžeš zakomponovať do rôznych outfitov v množstve podôb – spomínané balónové rukávy, sukňa zložená z viacerých vrstiev, košeľový vršok, ktorým oživíš obyčajné tielko a mnohé iné.

Zamotané detaily

„Wrap-around straps“ bude toto leto absolútne must-have pre všetky, ktoré sa chcú pochváliť svojou postavou. Do módy sa dostali topy, ktoré vyzerajú tak, že si si ich okolo seba obtočila. Nemusí ísť však o celý kúsok, ale napríklad aj detail, akým sú šnúrky na konci topu, ktoré si obmotáš okolo bokov.

Pastelové farby

V tomto prípade nie je čo vysvetľovať. Pastelové farby sú typické pre jarné a letné obdobie. Vyzerajú žensky a rozjasnia celý look. Jemná ružová, zelená, nebesky modrá či žltá sú odtiene, ktoré by ti v šatníku nemali chýbať.

Široké nohavice

Nohavice, ktoré sú v spodnej časti rozšírené, sú späť! Keďže je výber široký, nemusíš sa báť, že budeš vyzerať ako na základnej, keď ťa mama nútila nosiť „zvonáče“. Aj keď s nimi by si teraz bola IN. Trendom je obtiahnutý vysoký pás a pomaly sa rozširujúci spodok. S rovnako obtiahnutým topom budeš vyzerať stále žensky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.