Mladá žena ukladá oblečenie na stojan

Jar je už konečne oficiálne tu a so zmenou ročného obdobia prichádza aj čas na to, aby si sa pozrela na to, čo máš vo svojom šatníku. Ak máš tendenciu skladovať veci, ktoré už dávno nenosíš, alebo sa len snažíš nájsť niečo, čo budeš nosiť, je čas urobiť si jarný poriadok vo svojej skrini.

Máme pre teba pár tipov, ktoré ti pomôžu začať. Musíš byť v tomto prípade naozaj nekompromisná a zbaviť sa všetkého, čo nenosíš. Dokonca aj toho, čo si si odkladala na horšie časy alebo na tie lepšie, keď do niečoho schudneš.

Začni triedením

Najdôležitejším krokom je triedenie. Vytiahni všetky veci zo skrine a vytrieď ich podľa sezóny. Tie, ktoré sa hodia skôr na zimu, odlož bokom. Potom si prejdi kúsky, ktoré si si neobliekla za posledných pár mesiacov (či dokonca rokov). Je najvyšší čas sa s nimi rozlúčiť.

Urob si kôpky, aby si mala prehľad v tom, aké oblečenie vôbec vlastníš. Možno to nebude jednoduché, ale naozaj vyhoď tie kúsky, ktoré ti len zbytočne zaberajú miesto v skrini.

Ženy robia poriadok s oblečením
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Sezónne veci odlož

V predošlom bode sme spomínali, aby si si bokom odložila zimné veci. Tie už nebudeš dobrých pár mesiacov viac potrebovať. Aby ti nezaberali miesto v šatníku, použi napríklad vákuové vrecia a odlož ich do komory, prípadne pod posteľ, ak je s úložným priestorom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife