Jesenné počasie nás zasiahlo v plnej sile a veríme, že teplé veci si už vytiahla a s letnými kúskami si sa rozlúčila. O konkrétnom oblečení, ktoré by malo byť súčasťou jesenného šatníka, sme sa už bavili, no teraz sa poďme pozrieť celkovo na trendy a farby, ktoré sú počas tohto obdobia HOT.

Jeseň je obdobím, kedy sa môžeš s oblečením poriadne vyšantiť. Dovolené je takmer všetko. Neboj sa vrstvenia, farieb, experimentovania alebo kombinovania kúskov, ktoré by si spolu možno inak nezladila.

Ktoré farby sú vhodné na jeseň?

S jesenným šatníkom sa určite spájajú neutrálne farby ako hnedá, khaki, béžová či sivá. To ale neznamená, že všetko oblečenie musí vyzerať takto. Naozaj sa neboj farieb. V tomto období sú trendy aj zelená, ružová, červená, žltá, modrá alebo fialová. Samozrejme, v rôznych farebných odtieňoch a obmenách.

Vzorov sa báť nemusíš

K jesenným trendom tejto sezóny rozhodne patria vzory a rôzne potlače. Nielen káro, ktoré je obľúbené najmä v prípade kabátov. Neboj sa tiež zvieracích motívov, orientálnych vzorov a pokojne siahni aj po asymetrickosti, ktorá len vzbudí viac záujmu a pozornosti.

Vrstvenie pomocou vesty

Počas jesenných dní by tvojou kamarátkou mala byť vesta. Je vhodná práve na takéto prechodné obdobie, kedy nie je ešte ani úplne zima a keď zasvieti slnko, je celkom príjemne. S vestou sa môžeš vyhrať práve pri vrstvení. Dokonalá je kombinácia s bielou nadčasovou košeľou.

Pletený sveter ťa vždy zahreje

Svetre k tomuto ročnému obdobiu jednoducho patria. Čím teplejšie a príjemnejšie na dotyk, tým lepšie. Počas dňa dokážu pletené alebo kašmírové svetre nahradiť aj kabát, najmä ak je ešte teplejšie počasie. Vyberaj si svetre v rôznych farbách a neboj sa siahnuť ani po pletenom roláku, ktorý vyzerá veľmi štýlovo.

Výber vhodného kabátu je dôležitý

Na chladné rána a večery už budeš potrebovať aj nejaký kabát. Must have jesenného obdobia sú trenčkoty, bombery, teplé kabáty alebo kožené bundy. A keď prší, nemusíš siahnuť len po pršiplášti. V našom predošlom článku nájdeš viacero typov, ako ostať štýlová aj v nepriaznivom počasí.

Kožené alebo denimové nohavice?

Odpoveď je jednoduchá – oboje. Krásne ich vieš zladiť takmer so všetkým a budeš vyzerať skvele. Výhodou denimu je to, že si môžeš vybrať rifle rôznych štýlov. Obľúbené sú roztrhané kúsky, boyfriendy, vintage džínsy alebo rozšírené. Kožené nohavice sú zas veľmi ženské a určite po tebe bude pokukovať nejeden chlap.

Nezabudni na vhodnú obuv

Na záver nemôžeme zabudnúť ani na vhodnú jesennú obuv. Dominantným trendom na túto sezónu sú výraznejšie čižmy, pokojne aj s hrubou podrážkou alebo širokým opätkom. Ak hľadáš niečo elegantnejšie, pokojne siahni po členkových čižmách s ihličkovým opätkom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.