Je to už raz tak, doba v ktorej žijeme je taká aká je, to sama dobre vieš. Doba, v ktorej sa popularita cení viac, ako ozajsný charakter človeka. Doba, ktorá ťa núti myslieť si, že tvoja hodnota závisí od počtu likeov a followerov a neviem čoho všetkého ešte. V dobe, ktorá ti diktuje ako vyzerať, čo si obliekať alebo aký si urobiť makeup. Doba, ktorá sa snaží z ľudí urobiť presné kópie.

zdroj: unsplash.com

Myslím že najväčší tlak je vyvíjaný najmä na mladé dievčatá. Tlak v podobe sociálnych sietí a to hlavne Instagramu, ako som už písala v jednom mojom článku, má práve toto médium najhorší vplyv na mentálne zdravie mladých ľudí. Najhoršie na tom je to, že tento nátlak je „mierny“ a skôr dlhodobý.

Myslím si, že každý teenager otvorí Instagram aspoň raz do dňa. A čo tam uvidí? Prikrášlený a vyretušovaný stereotyp. Je dôležité si uvedomiť že to, čo nám každý deň tlačia do hlavy nie je realita. Za každou naoko dokonalou fotkou sa skrýva toľko veľa úprav a ani nehovorím o tom, koľko fotiek to nedotiahlo na Instagram pretože neboli „dosť dobré“ na to, aby ich videli ostatní. Neboli úplne dokonalé, teda sa nehodia.

 

Mala by si mať niečo ako filter, aby si videla, čo je skutočné a úprimné a čo je naaranžované aby si si myslela to čo chcú aby si si myslela. Mysli na to, že fotka s tvojimi kamarátkami, aj keď nie je dokonalá, svetlo na nej nie je perfektné, má zopár likeov a možno na nej vyzeráte trochu..no, nie najlepšie, má stokrát väčšiu hodnotu ako taká akože dokonalá fotka so stovkami likeov.

A teda sa nemôžme čudovať tomu, že dnešní mladí ľudia majú skazené morálne hodnoty. Čo má privádza k podstate tohoto článku. Nenechaj sa oklamať pretvárkou a hlavne nedovoľ dnešnej dobe aby pokazila aj tvoj charakter. Buď nad tým všetkým, neber to tak vážne keďže vieš, že to aj tak nie je z veľkej časti pravda.

zdroj: unsplash.com

Sociálne siete, ľudia so skazeným charakterom, stereotypy, diktované hodnoty alebo pretvárka, nenechaj ich aby ťa zmenili k horšiemu. Vždy ostaň sama sebou aj keď to nemusí byť to, čo je od teba očakávané. Buď lepšia ako tí, ktorých charaktery sú už dávno zničené. Snaž sa vidieť to čo je naozaj dobré a vždy urob to čo je správne, aj keď to nebude „cool“ alebo čo. Maj svoj vlastný názor, svoj vlastný pohľad na svet. A nikdy, za žiadnu cenu, nevymeň to kým si, za to, akú ťa chcú ostatní.

Neboj sa byť iná, pretože v tvojej odlišnosti je tvoja najväčšia sila a krása.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.