Zima nám pomaly, ale iste klope na dvere a aj aktuálne vyhliadky počasia poukazujú na to, žeby sme mali siahnuť po doplnkoch, ktoré nás uchránia pred snehom, mrazom či studeným vetrom. Nemyslíme tým len šál alebo rukavice, reč bude dnes o čiapkach a čelenkách. Pre pokrytie hlavy sú, obzvlášť v takýchto zimných mesiacoch, viac ako dôležité. 

Možno si sa práve zamyslela nad tým, akú čiapku alebo čelenku ponúka tvoj šatník a možno si sa v ňom začala aj prehrabávať. Popritom však zisťuješ, že k tvojej tohtoročnej bunde alebo kabátu sa totižto vôbec nehodia. Je čas si zaobstarať niečo nové, hrejivé, no zároveň štýlové.

Dnešná móda nám ponúka nielen rozmanitosť, farebnosť, ale aj funkčnosť. Vybrali sme pre teba niekoľko tipov, ktorými sa môžeš inšpirovať a zabezpečiť si ako teplo, tak i dizajn.

Čiapky a čelenky pre tie, ktoré milujú klasiku

Tieto módne doplnky sú vhodné najmä pre tie, ktoré stavajú na klasike. Vyberať môžeš z čiernych, sivých, bielych alebo béžových odtieňov. Ak by chcela predsa svoj outfit spestriť, skús tieto módne doplnky zdobené flitrami, brmbolcom alebo korálikmi.

Čiapky a čelenky pre tie, ktoré zbožňujú farby

V prípade, že dávaš prednosť farebnosti a pestrosti, zameraj sa v tomto smere na intenzívnejšie farby. K prevažnej väčšine outfitov sa dokonalo hodia takmer všetky pastelové farby, najviac však svetloružová, svetlozelená, svetlomodrá. Aj v tomto prípade môžeš staviť na rôzne tipy ozdôb.

Čiapky a čelenky pre tie, ktoré dajú prednosť luxusnej elegancii

Ak si presvedčená o tom, že tento módny doplnok sa hodí vyslovene len k elegantnému oblečeniu, mýliš sa. Doplnky v tomto štýle sa hodia ako k nohaviciam, sukniam, tak i k rifliam. Veď napokon, presvedč sa sama, a ak vlastníš podobný kúsok doma, skús si takýto look vyčarovať pri najbližšej prechádzke.

Čiapky s veľkým logom pre tie, ktoré chcú staviť na trendy

Tento variant módneho doplnku sa hodí aktuálne k mimoriadne obľúbenému trendu logo-mánie. Premýšľaš nad takýmto kúskom? Presvedč sa, že ním nič nepokazíš, práve naopak.

Napokon, či už siahneš po čiapke alebo čelenke, nikdy nemusí ísť len o ich praktickosť. Ich vhodná voľba sa stane pre teba zároveň mimoriadne štýlovým doplnkom. Ktoré typy čiapok alebo čeleniek nosíš najradšej ty?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.