Buď tou najlepšou osobou vo svojom okolí akú poznáš. Buď lepším človekom ako si teraz. Buď lepším každý deň.

Každý z nás si prešiel šťastnými aj menej šťastnými obdobiami v živote. Smutné veci na tebe zanechali stopu, viem. Bolo to ťažké, a napriek tomu, že si nevedela ako dýchať, pohla si sa. Uvedom si, že každá smutná udalosť v tvojom živote ťa posunula vpred. Či to bola hádka, strata kamarátky, ba dokonca rozchod. Zvládla si to a si silnejšia ako si bola predtým.

zdroj: pexels.com

Si silná osoba a si na najlepšej ceste stať sa najlepším človekom vo svojom živote. Už keď si si uvedomila svoju silu a vytrvalosť ísť si za svojím, stačí len krôčik k tomu byť lepším. Viem, že dokážeš svojich priateľov rozveseľovať, no rozveseľ v smutných časoch aj samú seba. Verím, že vieš, ako na to. Predsa len, ty sama sa poznáš najlepšie. Správaj sa ku druhým s láskou, buď na pomoci, buď milý. Maj otvorené srdce pre nové dobrodružstvá.

Mysli a konaj ako svoje najlepšie JA. Buď osobou, akú by si chcela stretnúť. Buď ženou, ktorá vie, že si toho prežila veľa, no je hrdá na to, že to všetko zvládla. Je hrdá na svoju silu.

zdroj: pexels.com

Nenadávaj na svojich bývalých, pretože aj oni z teba časom vyformovali úžasnú osobu akou si teraz. Prosím, vyrovnaj sa so všetkým, čo bolo v tvojej minulosti, nehnevaj sa na nikoho a odpusť. Iba vtedy sa posunieš ďalej. A posunúť sa ďalej, znamená začať novú etapu života. Novú etapu života, v ktorej budeš najúžasnejšou verziou seba samej. Nebuď nahnevanou na svoj život, pretože je to akoby si odmietala nové príležitosti. Buď osobou s dobrým srdcom. Nemaj ho zatvorené, vytrpelo si toho už veľa. Chyť sa každej novej šance, každého nového dňa, všetkého, čo ti život ponúka. Rob svoje dni krajšími, rob čo si len tvoje srdce zažiada. Žiješ predsa len raz.

zdroj: pexels.com

Ak sa niekedy budeš rozhodovať či do danej veci ísť/neísť, či si tú vec kúpiť/nekúpiť, alebo či vyznať/nevyznať lásku, zamysli sa nad tým, že či ak to náhodou aj nespravíš, či to nebudeš neskôr ľutovať. Ak si v tej chvíli povieš, áno, ľutovala by som, že som to nespravila, tak to sprav. Aj keď máš trošku obavy, rob stále to, čo ti káže tvoje srdce. Uvidíš, že to bude to najlepšie rozhodnutie. Nikdy sa nenúť do ničoho, na čo sa momentálne necítiš. Nebudeš šťastná. Budeš vystresovaná, neistá, no rozhodne nie šťastná.

A prosím, nikdy sa však nehraj na niekoho, kým v skutočnosti nie si. Buď sama sebou za každých okolností. Nikdy nekonaj dobro „len na oko“ pred ostatnými. Nedopadne to dobre. Vráti sa ti to. Preto, ak si negatívnym človekom, zmeň svoje myslenie od základov, pretože iba vtedy budeš skutočne šťastným človekom.

Opakujem, buď takým človekom, akého by si chcela stretnúť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.