Instagram/ludissimastyle/rosaellee/zaya_christoph

Francúzsko bolo vždy symbolom nie len jednej z najlepších gastronómií, ale aj módy. A ženy z Paríža sú už desiatky rokov inšpiráciou pre fashion milovníčky po celom svete. Ich outfity vždy majú ten správny šmrnc – pôsobia elegantne, dámsky, jednoducho a pritom tak rafinovane skombinované. Už na prvý pohľad z nich slovo „šarm“ doslova kričí. Ale dá sa naučiť, ako byť rovnako „chic“?

Ak miluješ vyzývavé kúsky, pestré farby či úplný street style, potom toto nebude nič pre teba. No ak zbožňuješ skúšať nové štýly a hráš sa hru „každý deň je zo mňa iná žena“, potom si parížsky štýl musíš vyskúšať. Nájdeš sa v ňom najmä, ak miluješ čistú eleganciu, jemné farby a vrstvenie. Pretože to sú základné body, ktoré si pri zostavovaní svojho outfitu musíš zapamätať.

Vo Francúzsku ženy vždy dbali viac na kvalitu ako kvantitu – radšej pár dobrých kúskov, ktoré sa dajú rôzne kombinovať, ako skriňa plná lacných výkrikov módy. Jednofarebné topy, blúzky, šaty či kabáty v kvalitných materiáloch, to musíš v šatníku mať. S výberom farieb si nelám hlavu – stávkou na istotu je biela, čierna, šedá alebo odtiene hnedej. Krikľavé farby tu nemajú miesto, výnimku má len červená farba.

Báť sa nemusíš ani vrstvenia, kombinovania rôznych materiálov, a najmä, pri doplnkoch mysli na minimalizmus. No a ako to môže vyzerať? Inšpiruj sa našim výberom, v ktorom určite nájdeš aj outfit šitý presne pre teba.

Ktorý parížsky look sa ti páči najviac?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieSom_fashionista