Svadba britskej princeznej Beatrice a milionára Edoarda Mapelliho Mozziho sa uskutoční 29. mája. Oznámil to Buckinghamský palác s tým, že sa snúbenci zosobášia v Kráľovskej kaplnke v Paláci svätého Jakuba. Kráľovná Alžbeta II., stará mama Beatrice, bude následne hostiť v záhradách Buckinghamského paláca súkromnú recepciu.

Výber Kráľovskej kaplnky podľa zástupcov paláca naznačuje rozsah a povahu sobáša. Svadba by mala byť menšia a niesť sa v „intímnej atmosfére“. V kaplnke sa v roku 1840 zosobášili aj kráľovná Viktória a princ Albert. Na rozdiel od svadby jej mladšej sestry Eugenie, sobáš Beatrice s Mapellim Mozzim neodvysiela televízia, uviedol tiež palác. Na svadbu tiež nepoužijú žiadne verejné zdroje.Beatrice a Mapelli Mozzi, ktorý je niekoľkoročným priateľom jej rodiny, tvoria pár od jesene 2018. Zasnúbili sa vlani v septembri.

Ich svadba bude pre britskú kráľovskú rodinu štvrtá za posledné dva roky. V roku 2018 sa oženil jej bratranec, princ Harry, a vydala sa spomínaná Eugenie, vlani sa zase zosobášila Lady Gabriella Windsor, dcéra princa Michaela z Kentu, ktorý je bratrancom kráľovnej. Všetky tri svadby sa konali na hrade vo Windsore.

Princezná Beatrice je dcéra princa Andrewa a jeho bývalej manželky Sarah Ferguson. Je deviata v poradí na britský kráľovský trón. Eduardo Mapelli Mozzi je synom Nikki Williams-Ellis a olympijského lyžiara, grófa Alessandra Mapelliho Mozziho. Z predošlého vzťahu má syna Wolfieho.

 

Zdroj: bbc.com, SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.