Smutný pár, dvojicu trápi láska

Láska môže rásť a byť silnejšia vďaka mnohým spôsobom. Ale rovnako tak kvôli mnohým aj slabnúť. Jedným z nich je situácia, pri ktorej si uvedomíš, že tvoj partner už v tvojich očiach nie je tým človekom, akým bol pred niekoľkými mesiacmi či rokmi. Je tu, no neberieš ho ako niekoho, z koho sa ti podlamujú kolená.

Samozrejme, že časom prvotné zamilovanie opadne, no práve v tom momente sa zistí, či ide o skutočnú lásku alebo len pobláznenie, ktoré vyprchalo. Keď je tá iskra stále tam a vy sa rozhodnete kráčať životom bok po boku, myslíte to vážne. Ale každý jeden vzťah dôjde do bodu, kedy ho realita otestuje. Prídu rôzne prekážky, problémy, stereotyp.

Skutočná láska nie je samozrejmosť

Jedného dňa sa budeš pozerať na to, ako sedí vedľa teba na gauči, sledujete seriál, ktorý vás síce baví, no teba prepadne úzkosť. Ste stále partneri? Najlepší kamaráti? Milenci? Alebo ste len vo vzťahu, v ktorom ste si jeden na druhého zvykli. Už si nevyznávate lásku ako kedysi, beriete sa ako niečo, čo je tu, s čím rátate. Mať v sebe istotu a oporu je jedna vec. Druhou je, ak to beriete ako samozrejmosť.

To je to, čo vašu iskru pomaly zhasína. To, čo ničí lásku – ak si myslíte, že keď ste ju už našli a chytili, máte vyhraté. Ale ona potrebuje starostlivosť. Ako kvet, ktorý polievate, aby rástol, bol silnejší a krajší. Nezabúdate na neho len preto, lebo dobre vyzerá a tak rátate s tým, že sa to nezmení. Ale aj keby ste boli spolu 20 rokov, potrebujete vedieť, že sa stále ľúbite.

Potrebujete počuť milé slová, vidieť skutky toho druhého, ktoré dokazujú, že vám na sebe záleží. Pohladenie po tvári, spoločne strávený čas, ranná kávička, večerné rozhovory. To, čo vám nikto nemôže vziať. To, čo z vás robí niečo viac, než len partnerov, ktorí si na seba zvykli. Keď nič z toho neostane, láska vaše srdcia opustí už navždy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating