unsplash.com

Bojím sa plynutia času. Veličina času mi naháňa hrôzu a pocit bezmocnosti. Prenasleduje ma na každom kroku, pričom veľmi dobre viem, že sa jej nemôžem vyhnúť, pretože sčasti definuje môj život. Vnáša do môjho osobného chaosu určitý poriadok a harmóniu. Pokúša sa mi do duše zasiať ilúziu pokoja, nepriamo mi do uší šeptá, že je všetko v poriadku, pretože ma celý svet pod palcom.

No ja mu nechcem veriť.

Ani nemôžem. Pretože viem, že prostredníctvom neho sa väčšina vecí zmení k horšiemu alebo zanikne navždy. Prostredníctvom neho strácam všetko pekné a čisté, čo mi kedy vstúpilo do života a robí ma kvôli tomu smutnou a osamelou. Čas spôsobuje, že dobrí priatelia odchádzajú a už sa nikdy nevynoria späť. Časom vädnú všetky kvety, ktoré ma obklopovali a umierajú všetky zvieratká, o ktoré som sa každý deň starala. Čas mi vnáša do života viac hrdze než harmónie. A preto mu mnohokrát nedokážem čeliť s čistým štítom.

zdroj: unsplash.com

Mnohí si bez hodiniek nedokážu predstaviť svoj život.

Predstava, že by niekam meškali im spôsobuje úzkosť a stres. Je v poriadku chodiť všade na čas a byť dôsledným, mať svoj život iluzórne pod kontrolou. Avšak jediný, kto má človeka absolútne pod kontrolou je čas samotný.

Bez neho by sme sa všetci ocitli v špirále zmätku, šialenstva, bezmocného zúfalstva. Nič by nedávalo zmysel. No možno by sme si ho prestali tak úpenlivo všímať a väčšmi si užívali chvíle, na ktorých skutočne záleží. Až vtedy by sme nepremeškali všetky tie pamätné momenty, za ktorými je nám ľúto, keď je už na všetko neskoro.

zdroj: unsplash.com

Jedno viem s určitou presnosťou – nenávidím čas, pretože som jeho otrokom, ale aj dlžníkom. Bez neho by sa nič nedočkalo obnovy. No ak by nejestvoval čas, možno by všetci ľudia, ktorých som milovala, ostali navždy a všetky zvieratá by mi doteraz dokazovali existenciu bezpodmienečnej lásky. Čas existuje, aby ľudí trestal, ale zároveň ich usmernil na cestu, po ktorej sa majú vydať.

Kosí všetko neúčinné a vnáša im do cesty nové, aby opäť nastolil poriadok a harmóniu. Isté však je, že keby som si mohla vybrať, zvolila by som cestu chaosu, na ktorej by som kráčala so všetkým, čo som nadovšetko milovala.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife