instagram.com/homealone1992, elfmoviescenes

Klasika nadovšetko. Môžeš si hovoriť čo len chceš, ale tieto filmy si pozrieš každý jeden rok, aj napriek tomu, že hlášky hlavných postáv poznáš už takmer naspamäť. 

Samozrejme, že ich striedaš s vianočnými rozprávkami, prípadne novšími filmami, ktoré vznikli len v posledných rokoch. Tieto klasické filmy však majú svoje čaro. Vyrástli sme na nich a prirástli nám k srdcu. Bez ktorého filmu si nedokážeš predstaviť vianočné sviatky ty?

Sám doma

Všetky diely filmu Sám doma sú dobré, ale jednotka ostane navždy tou najlepšou. Verila by si, že tento rodinný film bol natočený už v roku 1990? Kevin a dvaja banditi Harry a Marv k Vianociam jednoducho patria.

Grinch

Grinch síce dostal aj animovanú podobu, ale obľúbenejšia je originálna filmová verzia z roku 2000. Jim Carey sa predviedol v kostýme zeleného škriatka, ktorý Vianoce nenávidí, ale vďaka malej Cindy Lou ich čaro znova objaví.

Zázrak na 34. ulici

Film z roku 1994 je o malej Susan, ktorá prestala veriť na existenciu Santa Clausa, až kým na neho raz nenatrafila v obchodnom centre. Dostala tak najkrajší darček, aký dieťa môže dostať – znovu začala veriť na zázraky.

S tebou mě baví svět

Film z roku 1982 zabáva hlavne našich rodičov, no určite sa pri ňom zasmeješ aj ty. A možno sa v niektorých situáciách sama nájdeš a zaspomínaš si aj na svoje detstvo. Skvelé herecké obsadenie, zimná scenéria a dávka kvalitného humoru ťa naladí na tú pravú vianočnú náladu.

Vianočný škriatok

Film z roku 2003 je o Buddym, ktorého ako malého odviezli na severný pól, kde ho vychovával škriatok. Po rokoch ale zistí, že je iný než ostatní škriatkovia, a tak sa vyberie hľadať svojho pravého otca. Až potom príde na to, prečo bol na zozname zlých detí.

Jack Frost

Jack nie je zrovna najlepším otcom. Vykašle sa na zápas svojho syna Charlieho a keď si neskôr uvedomí, akú chybu urobil, zomrie pri nehode. O rok neskôr sa vracia k svojmu synovi ako snehuliak Jack Frost a snaží sa napraviť to, čo nestihol. Film z roku 1998 ťa určite nesklame.

Pelíšky

Český film z roku 1999 zobrazuje tri generácie jednej rodiny. Keďže zachytáva ich každodenné problémy, určite v nich spoznáš miestami aj svoju vlastnú rodinu a zážitky z detstva.

Santa Claus

Prvý diel je z roku 1994, dvojka z roku 2002 a trojka z 2006. Všetky tri časti sú rovnako obľúbené. Santa Claus sa pri roznášaní darčekov pošmykne na jednej streche a aby neostali ostatné deti sklamané, musí za neho zaskočiť Scott, ktorý doteraz nemal zrovna najlepší vzťah so svojím synom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife