instagram.com/alexiistherese

Tak, ako so sebou rozchody prinášajú nové začiatky, prehry so sebou prinášajú úspechy, len musíš byť trpezlivá.

Na to, aby si sa vedela tešiť z pekných dní, musíš zažiť aj tie škaredé. Na to, aby si sa vedela tešiť zo slnka, musíš prečkať búrku. Na to, aby si sa vedela tešiť z úspechov, musíš zažiť aj prehry.

Nič, čo je v živote krásne a dobré, nedostaneš len tak. O všetko sa musíš snažiť a bojovať. Platí to na rôzne sféry života, ktoré si vieš prestaviť. 

zdroj: jumpstory.com

Keď chceš peknú postavu, musíš cvičiť, zdravo sa stravovať a dobre spať. Keď chceš pevný vzťah, musíš komunikovať a každý deň ho rozvíjať. Keď chceš uspieť v práci, nemôžeš robiť stále dookola to isté, musíš vynaložiť extra námahu na niečo, za čo si úspech zaslúžiš. Keď chceš byť slávna a rozvíjať svoj talent, musíš denne skúšať a niekedy sa zrieknuť voľných dní.

Avšak, bez týchto (niekedy) ťažkých vecí by si si to nevedela vážiť. Tak, akoby si si nevážila niečo, čo by k tebe „prišlo“ náhodou.

Možno to poznáš z čias, kedy si dostala svoje prvé zarobené peniaze a konečne si si kúpila niečo, po čom si dlho túžila. Starala si sa o to veľmi pozorne a vážila si si to. 

zdroj: jumpstory.com

Presne tak to funguje aj v živote. Nauč sa prijať to, že nešťastie a bolesť v tvojom živote nebudú stále. Po bolesti príde uzdravenie a potom radosť. Uvidíš, len vydrž a buď trpezlivá – žiadne veľké veci nevznikli za noc. Keby sa ti neustále len darilo a nikdy by si nezažila prehru, po pár obdobiach by si si výhru nevážila a brala by si ju ako samozrejmosť.

Skúsenosti z prehier a neúspechu nás majú naučiť ceniť si dobré veci. Uvedom si to a potom budeš mať radosť z každej maličkosti, ktorá sa ti stane, pretože budeš vedieť, že nie vždy to tak môže byť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife