Niektorým ľuďom je sveta žiť. Nie len, že získali celosvetovú slávu a pozornosť, ale navyše im v krvi prúdi aj modrá krv. Vedela si, ktoré celebrity sú zaujímavé aj prepojenosťou na kráľovskú rodinu?

Beyoncé

Beyoncé je jedna z najznámejších speváčok modernej doby. Často prezývaná aj ako Queen Bee. Možno ani netušíš, že toto kráľovské pomenovanie, ktoré jej dali fanúšikovia, až tak ďaleko od skutočnosti neuteká. Beyoncé je totiž vzdialenou sesternicou samotnej kráľovnej Alžbety II. Presnejšie, sú sesternice z 25. kolena a ich spoločným predkom je anglický kráľ Henrich II.

Hilary Duff

Herečka Hilary Duff je podľa stránky Find my past celebritou s najslávnejšími kráľovskými koreňmi vôbec. Jej rodinné korene totiž siahajú až do 14. storočia, keďže jej predkom je panovník Eduard III. Ďalším kráľovským predkom jej je aj dôstojník britskej armády Alexander Spotswood zo 17. storočia. Práve on ju vzdialene spája aj so samotnou kráľovnou Alžbetou II.

Benedict Cumberbatch

Benedict je anglický herec, ktorého preslávila rola Sherlocka Holmesa v seriáli Sherlock a zahviezdil aj ako Stephen Hawking v biografickom filme o samotnom fyzikovi. Ku kráľovskej rodine ho radí fakt, že je potomkom kráľa Richarda III. Toho si dokonca aj sám zahral v hre The Hollow Crown.

Paris Hilton

Aj keď je táto blondínka členkou vlastnej svetovo známej dynastie a dedičkou hotelového impéria, aj v jej krvi koluje kráľovská krv. Jej otec je údajne potomkom Henricha VII., čo bol anglický kráľ v 16. storočí. To z rodiny Hiltonovcov robí vzdialených príbuzných aj s kráľovnou Alžbetou II.

Dakota a Elle Fanning

Slávne sesterské herecké duo Dakota a Elle sa taktiež môžu pochváliť kráľovskou krvou. Podľa rodokmeňa ide o v poradí 22. pravnučky kráľa Eduarda III. Okrem toho sú v rodinnom prepojení aj so súčastnou členkou kráľovskej rodiny, Kate Middleton. Aj keď z nich žiadne vojvodkyne nie sú, Elle už mala možnosť hrať princeznú.

 

Zdroj: thetalko.com, findmypast.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.