Nie som si tak celkom istá, či by som vedela prežiť bez behania. Možno áno, úprimne, tieto depkové jesenné dni sa mi veľmi nechce. No cez leto… Ak si to ešte nevyskúšala, nevieš, o čo prichádzaš. Tieň stromov, hukot vetra v ušiach, pocit, že si v lese sama, príjemné mravčenie v stehnách, keď zastavíš…

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Avšak, toto nie sú jediné dôvody, prečo je beh taký skvelý. Ako stredoškoláčka mám vždy tony úloh a testov, čo sa rovná aj vysokej hodnote stresu. A možno aj ty to máš podobné v práci. Ešte zariadiť toto, zavolať tomu, a niekedy o pol desiatej sa ti črtá konečne svätý pokoj s dobrou knihou, no aj tak, keď ľahneš do postele, zaspíš skôr, ako stihneš vôbec nalistovať správnu stranu.

unsplash.com

Keď však bežíš, nezaujímaš sa o nič, len o zem pod nohami a mihajúcu krajinu okolo. Vo vlasoch máš svieži vzduch (teda ak sa vyberieš behať ráno), a všetky starosti nechávaš ďaleko za sebou. Ten kolega, ktorý čakal na telefonát predsa vydržal čakať doteraz, polhodinka naviac mu neublíži 🙂 A príklady z fyziky, ktorým nerozumieš? Nuž, drahá, možno je načase hodiť pero o stôl, obuť tenisky, a vykašľať sa na celú fyziku a aj na tú profesorku!

Ďalšia vec, nielen beh, ale akékoľvek cvičenie spôsobuje tvorbu endorfínov, hormónov šťastia. Beháš však vonku, a toto malé plus nemá žiadne iné cvičenie. Nie je to skvelé, že ti k šťastiu stačí len pár minút behu? Ak si v strese alebo ťa chytá depka, nič ti nepomôže lepšie, než beh. Ani tabuľka čokolády 😀

unsplash.com

unsplash.com

A to ani nespomínam prospešné účinky pri srdcových chorobách, vysokom tlaku, a samozrejme, chudnutí! Avšak, neodporúčam ti to, ak máš problémy s kolenami. Zopár mojich kamošiek vie, o čom je reč… Avšak, ja si myslím, že pozitív je rozhodne viac, hlavne to psychické blaho je celkom presvedčivé!

Vieš, ľudia hovoria, že by sme nemali utekať od svojich problémov. Čo takto skúsiť vybehať sa z nich?