Kozmetika nám má pomáhať. Slúži na zakrytie nedokonalostí, na čistenie, vyživovanie a zdokonaľovanie našej pleti. Avšak, nie každá kozmetika je správna. Niektoré prípravky ti môžu spôsobiť zápal a na pokožke môžeš cítiť jemné štípanie.

To je znak toho, že ti kozmetika nesadla a mala by si ju vymeniť. Jedná sa najmä o tieto prípravky a veci, ktoré by si nemala robiť.

Nevhodne vybraný krém

Pri dennom a nočnom kréme musíš dbať na správny výber. Ak máš pokožku suchú, nemôžeš si vybrať krém, ktorý je na zmiešaný typ. Pokiaľ ťa trápi akné alebo čierne bodky, mala by si používať prípravok presne na to určený. Keď to nebudeš brať do úvahy, stav tvojej pleti sa ešte zhorší.

Častá zmena peelingu alebo masky

Aj keď si myslíš, že práve striedanie rôznych značiek je správne, nie je to tak. Pri pleti by si mala byť verná len jednej, ktorá ti sedí a nespôsobuje začervenanie. Vždy, keď zmeníš kozmetiku, zostáva tvoja pokožka v strese. Ak jej tento šok pripravíš aj párkrát do týždňa, nemôžeš sa čudovať, že sa ti problémy s pleťou ešte zhoršia.

Neodličovanie sa pred spaním

V minulom článku sme ti ukázali, čo sa stane s tvojou pokožkou, keď sa nebudeš poctivo odličovať. Stav tvojej tváre sa zhorší, objavia sa na nej zápaly a dostať ju do stavu predtým, bude omnoho náročnejšie, než si myslíš. Nech si akokoľvek unavená, večer pred spaním by si sa mala vždy odlíčiť. Pomôže to nielen tebe (na pokojný spánok), no aj tvoja pleť bude voľnejšie dýchať.

Vytláčanie vyrážok

Ó áno, kto by túto aktivitu nerobil. Je to však to najhoršie, čo pre svoju tvár môžeš urobiť. Hoci sa zbavíš bielej vyrážky, miesto sa ti zapáli, sčervená a dokonca sa ti môže objaviť ďalšie akné v danej oblasti, ktorého sa tak ľahko nezbavíš. Okrem toho si môžeš spôsobiť aj nepekné jazvy, ktoré na tvári asi nechce mať žiadna z nás. Ak si vyrážky nebudeš vytláčať, do týždňa by ti mali zmiznúť. To stojí za to čakanie, no nie?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.