Ako sa hovorí: „Pre krásu sa trpí!“ Musí to však platiť aj na veci, ktoré nám skutočne nepomáhajú a v konečnom dôsledku nám viac uškodia ako prinesú úžitok?

Valia sa na nás odvšadiaľ. Či už prostredníctvom médií, od našich mamičiek alebo cez sociálne siete. Mýty a legendy, ktoré okolo pravdy chodia akurát tak vo sne a predsa sa nimi riadime. Preto ti práve my prinášame zoznam falošných právd od kráse, ktoré si zapíš za uši a nabudúce sa nimi neriaď.

Ak si budeš dávať každý deň make-up tvoja pokožka ti to spočíta

Nosením ton make-upu môže tvoja pokožka pôsobiť ťažkopádne, ale v skutočnosti ti nezhorší kvalitu pleti. Hlavná príčina, ktorá ti spôsobuje vyrážky a nepekný vzhľad pleti je to, že si svoj denný look nechávaš aj na noc. Čiže ak sa budeš pravidelne odličovať nemusíš sa obávať.

Krém, ktorý ťa pripraví o strie

Ako už iste vieme, strie sú natiahnutá koža spôsobená rastom či už do výšky, alebo do šírky. Prejavujú sa ako nenápadné jazvy, ktoré mnohým ženám spôsobujú komplexy či depresie. Dovedú ich až k takým veciam ako sú krémy na strie, ktoré sľubujú okamžitý účinok. No tento účinok sa odrazí akurát na ich peňaženke nie striách.

Pravidelné strihanie ti zrýchli rast vlasov

Asi najčastejšie omielaná fráza, ktorá nemá nič spoločné s pravdou. Uveďme si to teda na správnu mieru. Každé strihanie je v podstate odstránenie mŕtvej časti. Tie určite nemajú žiadny mechanizmus, ktorý by dali korienkom vedieť, čo sa deje na konci vlasov. Vzhľadom k tomu, že koreň je tam, kde rast prebieha, extra zostrih nebude  urýchľovať rast vlasov, ale budú vyzerať lepšie a plnšie.

Vypi 8 pohárov vody, aby ti hydratovali pleť

Žiadna štúdia na svete nevykazuje, že pitím vody sa nám skutočne pleť hydratuje a vyživí. No na druhej strane je však dokázané, že nedostatkom vody naša pleť chabne. Radšej sa nespoliehaj na vodu, ale dopraj svojej pleti starostlivosť či už použitím rôznych krémov alebo másk.

zdroj: www.pexels.com

Určité vlasové produkty zabránia štiepeniu končekov

Neexistuje žiaden produkt, ktorý ti zaručene ochráni tvoje končeky. Všetko je to len marketingový ťah, ktorý ťa má prilákať. Jediné čo ti dopomôže ku krásnej hrive je odstrániť končeky strihaním.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.