Prečo by sme si neuľahčili veci, keď sa to tak dá? Určite aj ty ráno tráviš kopec času v kúpeľni, stresuješ sa, keď sa ti nedarí urobiť dobrú linku na oči alebo keď ti nestíha uschnúť lak na nechtoch. Odteraz ušetríš aj svoje nervy, ale predovšetkým čas, pretože máme pre teba skvelé zlepšováky.

Ešte že existujú beauty hacks, s ktorými sa vždy ochotne podelíme s kamoškami, a tak sa rozširujú ďalej a ďalej, aby pomáhali aj ostatným babám. Veď určite máš aj ty niečo, čo si možno vyskúšala len tak náhodou a podarilo sa ti to a teraz to tak robíš aj naďalej. Ak nám niečo také v zozname bude chýbať, neváhaj a napíš to dole do komentu, ostatné dievčatá to určite ocenia.

Beauty hacks, ktoré ocení každá žena

1. Ak chceš urýchliť schnutie laku na nechtoch, ponor svoje ruky do misky s ľadovou vodou. Nestačí len studená, ale do misky pridaj pokojne kúsky ľadu.

2. Ak sa ti špirála ťažko naberá a je suchšia, ponor ju na chvíľu do horúcej vody. Alebo môžeš vyskúšať kvapnúť pár kvapiek roztoku na očné šošovky priamo do tuby.

3. Ak máš problém nakresliť si dokonalú očnú linku, môžeš vyskúšať hneď niekoľko tipov. Osvedčila sa lepiaca páska, lyžica alebo sponka do vlasov.

4. Ak chceš, aby sa ti ľahšie natočili mihalnice, nahrej klieštiky chvíľu teplým vzduchom z fénu a uvidíš, ako krásne sa ti vytočia.

5. Ak chceš predísť tomu, aby sa ti na silonkách urobil rýchlik, nastriekaj ich lakom na vlasy. A ak už sa ti náhodou dierka urobila, len ju pretri priesvitným lakom na nechty, aby sa nešírila ďalej.

6. Ak sa ti ťažko otvára lak na nechty, vrchnák obmotaj obyčajnou tenkou gumičkou. Uvidíš, že to pôjde oveľa ľahšie.

7. Ak sa ti šmýkajú a potia nohy naboso v topánkach, skús si dovnútra nalepiť tenkú intímku.

8. Ak chceš, aby vôňa na tebe vydržala dlhšie, natri si pulzujúce miesta najskôr tenkou vrstvou vazelíny a následne nanes parfum. Najvhodnejšie pulzujúce miesta sú zápästia, lakťová priehlbinka, krk či miesto za uchom.

9. Vazelínu môžeš použiť aj pri lakovaní nechtov. Natri si vazelínou miesta okolo nechtov a ak počas lakovania vyjdeš aj za necht, ľahšie sa ti prst vyčistí.

10. Ak chceš dlhšie a objemnejšie riasy, použi detský púder. Nanes jednu vrstvu špirály, potom pomocou vatovej tyčinky nanes detský púder a následne aplikuj druhú vrstvu špirály. A teš sa na výsledok.

11. Ak nechceš, aby ti bolo vidno cestičku vo vlasoch, použi očný tieň vo farbe svojich vlasov. Tvoje vlasy budú vyzerať, že majú väčší objem.

12. Máš tvrdú ceruzku na oči, s ktorou sa ťažko pracuje? Nahrej ju na jednu sekundu v plameni zo zapaľovača, potom nechaj 15 sekúnd vychladnúť a bude sa ti s ňou pracovať oveľa lepšie a aj farba bude výraznejšia.

13. Ak chceš, aby očný tieň vydržal dlhšie a jeho farba bola intenzívnejšia, pred aplikáciou si na očné viečko nanes bielu ceruzku.

14. Aby ti rúž vydržal dlhšie na ústach, po jeho aplikácii vezmi servítku, prilož si ju na pery a nanes cez ňu transparentný púder.

15. Suchý šampón používame prevažne, keď rýchlo niekam potrebujeme ísť a vlasy nie sú v najlepšom stave. Skús si ho dať ale predtým, ako pôjdeš spať a ráno sa zobudíš s úplne novými vlasmi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.