Barboru Balúchovú si môžeš pamäť zo speváckej súťaže SuperStar, no ešte viac sa do povedomia dostala kvôli aférke s politikom Borisom Kollárom, s ktorým má aj dieťa. Tento raz dostala ponuku na účinkovanie v novom seriáli televízie JOJ Nemocnica.

Barbora sa na obrazovkách ukázala hore bez. Podstúpila vyšetrenie prsníkov, no diváci viac začali riešiť to, že sa vôbec odhalila. To mladú umelkyňu nenechalo chladnou a na svojom Instagrame sa ku všetkému vyjadrila.

„PRSIA prsia PRSIA… Mrzí ma, že to, čo bola podstata, nevnímate. Pýtate sa len, či boli moje alebo nie, ale to vôbec podstatné nie je. Ženy, kedy ste boli naposledy na SONO PRSNÍKOV? Toto je to PODSTATNÉ, čo by som chcela, aby ste si z toho odniesli a chodili pravidelne na prehliadky.

To, že vás nič nebolí, neznamená, že ste zdraví. Prevencia je základ. Rakovina prsníka je celosvetovo najčastejším nádorovým ochorením a zároveň je najčastejšou príčinou úmrtia žien na onkologické ochorenie. V našej republike sa ročne diagnostikuje okolo 2000 nových prípadov.

Postihuje ženy, ale vzácne i mužov. Vďaka pravidelným preventívnym prehliadkam úmrtnosť na karcinóm prsníka klesá. Preto vás prosím, choďte a chodievajte na všetky preventívne prehliadky a ak čo i len pár z vás pôjde kvôli môjmu príspevku na prehliadku, budem vedieť, že to všetko malo zmysel,“ rozhorčovala sa Barbora vo svojom instagramovom príspevku.

Rovnako ako prevencia rakoviny prsníkov je dôležitá aj prehliadka na kontrolu krčka maternice. Túto prehliadku propagujú napríklad Adela Vinczeová alebo Emma Drobná. Seriál Nemocnica využil svoje lekárske prostredie na šírenie takejto osvety a je naozaj potrebné, aby sa ženy zobudili a začali pravidelne navštevovať lekára.

Čo si o tom myslíš ty? Išlo o vhodný spôsob na vyzvanie žien k pravidelným prehliadkam alebo nie? Vedela by si si na mieste Barbory predstaviť aj nejakú inú herečku?

Zdroj: Instagram/barborabaluchovaofficial

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.