Som úprimne veľmi vďačná, že Vám môžem predstaviť ďaľšiu #Slovenkudna, ktorá je nesmierne inšpiratívna, pokorná a milá. Na rozhovor som si vybrala Babsy Jagušák Heribanovú preto, lebo svojim štýlom a názormi na život dokáže inšpirovať druhých. Babsy nemala problém hovoriť o dnešnom konzumnom svete či prehnaných nárokoch na krásu. Vychutnajte si pohodový rozhovor s novou #Slovenkoudna

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Ahoj Babsy, v čase, kedy vzniká tento rozhovor si čerstvá mamina. Srdečne gratulujeme! Tehotenstvo a narodenie dieťatka je pre mnohé ženy brané ako najkrajšie obdobie života. Ako ťa zmenilo tehotenstvo a narodenie malej Izabelky?

Možno to bude znieť ako klišé, ja viem, ale ten pocit, keď sa žena stane matkou, sa nedá opísať
slovami. Môj život zrazu nabral úplne nový rozmer, pretože som si uvedomila, že už nikdy nebudem sama. Keď mi prvýkrát podali Izu, vyhrkli mi slzy šťastia. Ten pohľad na pár minútové bábätko, ktorému sme s Dodom dali život, bol magický. Dospela som, spomalila, užívam si každú minútku a všímam si viac svet okolo seba. Akoby sa mi otvorilo tretie oko =)

Ťaháme 41. týždeň 👼🏼🙏🏻👼🏼 #andelicek #41weeks #župan #ultimatnydresscode

A post shared by Barbara Jagusak (Heribanova) (@babsyheriban) on

Čítala som o tebe, že si nadšená minimalistka. Čo pre teba znamená minimalizmus, v akom odvetví či smere ho najviac využívaš a ako vnímaš módu?

Minimalizmus je ukotvený v mojom prístupe k životu, takže sa dá povedať, že je prítomný skoro vo všetkom, čo robím. Nenaháňam sa za materiálnym bohatstvom a snažím sa žiť tak, aby som mala všetko, čo potrebujem, ale aby som nevyrábala nadbytok. Neustály hon za vecami a nejakým sociálnym statusom je dôvod, prečo sú mnohí ľudia stále nervózni a nespokojní sami so sebou. Napríklad u nás doma sa nenájdu žiadne “lapače prachu”. S Dodom sme praktickí a byt máme zariadený veľmi funkčne. Čo sa týka môjho postoju k móde, je to podobné. Rada nakupujem nadčasové kúsky, ktoré môžem kombinovať a ktoré mi dlho vydržia.

Aký je tvoj názor na módne vnímanie predovšetkým žien zo Slovenska?

To je ťažká otázka, pretože nerada generalizujem. Vo všeobecnosti si ale myslím, že Slovenky majú dobrý vkus a veľmi rýchlo si osvojujú svetové trendy. Tiež sa o seba starajú a chodia pekne upravené. Čo mi ale trošku chýba, a to najmä v médiách a showbiznise, je určitá nadsázka a inakosť. Skoro každá verejne známa tvár má dlhé vlnité vlasy, vždy dokonalý make-up, gelové nechty a sexy štýl obliekania. Veľmi by ma potešilo, ak by sa medzi mienkotvorných ľudí dostalo viac trendsetterov, ktorí popierajú túto uniformitu.

Stále v horizontálnej polohe 🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️🤸🏻‍♂️

A post shared by Barbara Jagusak (Heribanova) (@babsyheriban) on

Čo si myslíš, že chýba dnešným ženám a prečo?

Zrejme je to výsledok emancipácie a toho, že sme si pred niekoľkými desiatkami rokov obliekli džínsy (obrazne povedané), ale dnešným ženám chýba podľa mňa neha a ženskosť. Na jednej strane sa sťažujeme, že muži nie sú gentlemeni, na druhej strane im to ani nedovolíme. Niekedy ma až zamrazí, keď počujem, ako sa mladé baby rozprávajú na ulici.

 

Myslíš si, že ťa dnešný rýchly svet ovplyvňuje alebo si si našla svoje „útočisko“? Žiješ podľa teba spokojný život? Za čo si najviac vďačná?

Určite ma toto rýchle tempo ovplyvňuje, pretože plávať proti prúdu, keď mi ľudia volajú, mailujú a vyžadujú si okamžitú odpoveď, je ťažké. Ak sa niekto nerozhodne, že odchádza žiť na lazy, musí sa prispôsobiť. Našťastie mám na najbližších pár mesiacov perfektnú ospravedlnenku – som na materskej =). A za čo som najviac vďačná? Za Izu, skvelého manžela a celú moju veľkú rodinu. A tiež za to, že sme zdraví.

Čo ťa fascinuje na ženách a kto je tvoj vzor či inšpirácia?

Na ženách ma najviac fascinuje ich flexibilita a pracovitosť. Ten multitasking, ktorého je ženské
pokolenie schopné, je naozaj veľká danosť, ktorá ale ide niekedy proti nám. No a pracovitosť si na ženách vážim, pretože sa mi páči, keď za sebou zanecháme niečo pekné a zmysluplné.

Inšpirácií mám viacero – moju mamu, ktorá celý život tvrdo pracuje a robí krásne projekty, moju svokru, ktorá zase úžasne varí, Carry Somers, zakladateľku hnutia Fashion Revolution, Tildu Swinton, moju obľúbenú fashion múzu a herečku, dizajnérku Rei Kawakubo, umelkyňu Marinu Abramović a ďalšie…

 

Akú vlastnosť si najviac ceníš na ženách a čo naopak nemáš rada?

Toto u mňa platí pri oboch pohlaviach – najviac si na ľuďoch cením, keď sú priateľskí, tolerantní a ochotní pomáhať. Nemám rada namyslených, arogantných ľudí bez sebareflexie. A tiež neznášam intrigy a ohováranie a to, čomu dnes hovoríme HEJT.

V čom sa ty rada zdokonaľuješ, čo považuješ za svoju motiváciu v pracovnom živote a aké je tvoje životné motto?

Moja mama vždy hovorila, že vzdelanie je jediný poklad, ktorý mi nemôže nikto ukradnúť. Touto vetou sa riadim odjakživa. Snažím sa preto veľa čítať, mať všeobecný prehľad a zbierať pekné zážitky. Mojou motiváciou v práci je hlavne dobrý výsledok.

Keď vidím, že napríklad na Fashion LIVE! sa prídu pozrieť tisícky ľudí a že máme v médiách dobré ohlasy, cítim sa super. Životné motto asi ani veľmi nemám… Ale vždy ma poteší scéna v Titanicu, keď Leonardo prednesie slávny príhovor a ukončí ho vetou: “Nech každý deň stojí za to!”

 

Vrámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé Slovenky v ich vlastnej jedinečnosti a v tom, aby neboli pod neustálym tlakom okolia kvôli perfekcionizmu. Je niečo, čo ty sama cítiš, že sa musí zmeniť alebo čo by si ty chcela zmeniť na sebe? Myslíš si, že môže byť žena so sebou úplne spokojná?

Každá žena má dobré a zlé dni, kedy si myslí, že sa jej nedarí, že má nejaký čudný nos, splasnuté vlasy, kilá navyše… Je to úplne normálne, že o sebe niekedy pochybujeme, pretože sme denne kŕmené dokonalými fotkami z Instagramu a časopisov. Ale keď si to tak zanalyzujeme, tých normálnych dievčat a žien, ktoré majú nejaké nedokonalosti, je na svete oveľa viac ako dvojmetrových modeliek, ktoré majú bez Photoshopu tiež kopec zádrheľov.

Dnes už toto povedomie máme, tak prečo sa stále zhadzujeme? Ťažko povedať, je to o povahe každej z nás. Poznám kopec nie úplne tradične pekných dievčat, ktoré vedia vyťažiť z toho, čo je na nich zaujímavé. A potom sú tu večne nespokojné krásky. Kľúčom je čistá hlava a budovanie sebavedomia. Čo sa týka mňa, boli časy, keď sa mi napáčil môj nos a vlasy. Dnes som so sebou úplne vyrovnaná a ak nemám čas na úpravy, vlasy si dám do copu alebo ich strčím pod klobúk.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti a čomu sa momentálne venuješ?

Momentálne neplánujem a všetok čas venujem malej Ize. Čoskoro by som chcela rozbehnúť jeden projekt, ale kým to nebude mať reálne kontúry, nechám si to pre seba =).

 

Ďakujeme krásne Babsy za rozhovor. Želáme všetko len dobré! Je niečo, čo by si chcela odkázať našim čitateľkám?

Vážte si svoje telo a myseľ a tvrdo na sebe pracujte.