instagram.com/banksy

Známy britský streetartový umelec Banksy si v čase pandémie koronavírusu uctil zdravotníckych pracovníkov prostredníctvom nového diela v nemocnici v meste Southampton. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA.

Banksy zverejnil nové dielo v stredu na svojom účte na Instagrame. Čierno-biela maľba zobrazuje malého chlapca v tričku a nohaviciach na traky, ktorý kľačí na zemi vedľa košíka s hračkami, kde ležia odložení zvyčajní superhrdinovia ako Superman či Batman.

Tých chlapček nahradil novou hrdinkou – bábkou zdravotnej sestry, ktorú drží v ruke. Tá je oblečená v zdravotníckej uniforme s červeným krížom a tvár jej zakrýva ochranné rúško. Podobne ako Superman má zdvihnutú ruku.

View this post on Instagram

. . Game Changer

A post shared by Banksy (@banksy) on

Ako informovala spravodajská stanica BBC, Banksy údajne nemocnici nechal odkaz so znením „vďaka za všetko, čo robíte“. „Verím, že (táto maľba) toto miesto trochu rozjasní, hoci je len čierno-biela,“ dodal.

Maľba s rozmerom jeden meter štvorcový a pomenovaná „Game Changer“ (Ten, čo mení pravidlá), zostane v miestnej nemocnici do jesene a následne pôjde do dražby a zisk bude venovaný britskej Národnej zdravotnej službe (NHS).

Anonymný umelec s prezývkou Banksy, o ktorom je známe, že pochádza z Bristolu a do Londýna prišiel v 90. rokoch 20. storočia, sa stal známym na celom svete prostredníctvom svojich spoločensky kritických graffiti.

Zdroj: TASR

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News