„Ničia nohu, na malých nohách sú pekné, ale väčším nohám príliš nepristanú, zbytočne ich zväčšia a zmohutnia..“ Citujem vyjadrenia dievčat na balerínky, s ktorými musím súhlasiť. Podľa mňa sú síce pohodlné, ale to si dám radšej tenisky. Či sú vkusné alebo nie nejdem radšej posudzovať, pretože som príliš zaujatá ohľadom tejto veci, ale radšej odporúčam nižšie lodičky pokiaľ chceš niečo pohodlnejšie a elegantné. Balerínky deformujú postavu a pre nohu nie sú zdravé. Ak chceš vedieť tajomstvo, muži si vraj myslia, že nie sú vôbec sexy. Ich história je však dlhšia ako som si myslela…

Všetci si ich spájame s baletom a nie sme ďaleko od pravdy. Už len ten názov nám to evokuje… Pôvodne boli vytvorené na tanečné účely. Dnešná tanečná obuv sa ale od tých, ktoré poznáme dnes líši. Balerínky sú pre nás pohodlné a často po nich siahame ako po univerzálnom kúsku, ktorý sa dá kombinovať takmer so všetkým. Môžeme ich využiť hlavne na dlhšie nosenie, pretože sa nemusíme obávať, že by nás prekvapili nepríjemné otlaky alebo bolesť nôh. Táto obuv je populárnou dlhšie ako si myslíš. Veľkú obľubu zažívala hlavne v 50. rokoch. Siahali po nich módne ikony ako sú Audrey Hepburn či Brigitte Bardot.  Audrey dokonca na otázku v čom sa cítili najlepšie odpovedala, že jednoznačne v tom, čo je jej pohodlné. Jej obľúbená obuv boli práve balerínky, ako aj sama prehlásila. Niet pochýb, že v nich vyzerala veľmi okúzlujúco. Mala totiž subtílnu postavu, ktorej tento kúsok nedodával na ťažkopádnosti. Ešte som nevidela fotografiu Audrey Hepburn na vysokých podpätkoch. Jej držanie tela bolo tak ladné a ľahké, že si ho nepotrebovala vylepšovať vysokými lodičkami a ani opticky predĺžiť.

main-original-audrey0x0c                audrey-hepburn-394261_1280

Zdroj : http://www.shoeperwoman.com, whowhatwear.co.uk

Audrey nebola jediná, ktorá podľahla tomuto trendu. S obľubou ich nosila aj rovnako známa herečka a sex-symbol Brigitte Bardot, ktorá ich dosť presadila. V prípade tejto herečky platí, že aj zdanlivo nevinné topánky, ktoré ako práve na Audrey pôsobia veľmi jemne a milo, dokážu zahrať v outfite zmyselnosťou a dráždivosťou. Pokiaľ žena tento kúsok nosiť vie, a vie ho aj predať tak, ako potrebuje, má vyhraté. V týchto prevedeniach sa mi balerínky páčia veľmi. V prevedeniach, ktoré bežne stretávam na ulici menej.

bb    repettored

Zdroj : http://allthedaysordained.blogspot.sk, www.stylexstyle.com 

Brigitte urobila veľký hype práve značke repetto PARIS, ktorá podľa všetkého vyrába dodnes tie najkvalitnejšie balerínky na svete. Dnes si od tejto značky môžeš kúpiť nielen balerínky, ale aj inú obuv, kabelky a  parfumy.

repetto-james-bort-3  Zdroj : pinterest.com

b0151_t_530_d1Zdroj : repetto.com                                                                          

Musím však uznať, že niektorým ženám naozaj pristanú.  Väčšinou sa na ulici však  stretávam s menej peknými kombináciami. Ja som ich zo svojho šatníka vyradila úplne a nechcem to zatiaľ meniť. Jedine, keby som ladila outfit do retro looku a nechcela by som ho rozbiť nejakými podpätkami.. V tomto prípade by som ich kúpu zvážila. Išla som sa na ne pozrieť do obchodného centra a niektoré ma naozaj zaujali svojím prevedením či strihom. Tu je malá ukážka.
image1       CCC – 15,95 €
image11

CCC – 19,95 €

image21

Stradivarius – 29,95 €

image3

CCC – 17,95 €

Aký je tvoj názor na balerínky? Nosíš ich pravidelne, menej alebo vôbec?

foto: tumblr