Matka a malé dieťa
Pexels/Laura Garcia

Ako hovoria múdri ľudia – deti sú naša budúcnosť. Až s nimi pochopíš, o čom je naozaj život. Odrazu ti bude dávať zmysel aj to, čo si kedysi považovala za hlúposti. Až keď sa ti narodí dieťa zistíš, čo je to bezhraničná láska i skutočný strach.

Od prvého momentu, ako sa vám stretnú pohľady, ho budeš ľúbiť. Od tej chvíle sa o neho budeš báť a budeš ho ochraňovať. Bude pre teba to najkrajšie dieťa, aké si kedy videla.

Až keď príde do tvojho života nový človiečik, pochopíš všetky tie rozprávky, ktoré ti hovorili iné ženy – matky. Začne ti dávať zmysel to, že žena je hrdinka. Pochopíš, že dokážeš fungovať 24 hodín bez prestávky a nebudeš pociťovať únavu. Možno aj áno, no keď sa na teba to malé bábätko usmeje, únava a pocity vyčerpania sa rozplynú.

Uvedomíš si, že hormóny zohrávajú veľkú úlohu a vďaka nim vydržíš aj to, čo by si inokedy nevydržala. Láska k tvojmu bezbrannému bábätku ťa naplní silou, o ktorej si predtým nemala ani tušenie.

Žena a syn v lese
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Konečne pochopíš, že bezhraničná láska je naozaj bez hraníc

Svoje dieťa budeš milovať za každých podmienok. Či ťa už niečím nahnevá, niečo rozbije alebo ťa neposlúchne. V tom momente môžeš cítiť rôzne negatívne emócie, no napriek tomu je láska miliónkrát silnejšia. Tá nikdy nezmizne, nech ten malý anjelik (alebo čertík) spraví čokoľvek. Práve o tom je bezhraničná láska, ktorú si naplno uvedomíš až vtedy, keď budeš mať vlastné deti.

Keby sa tvoje dieťa topilo, bez zaváhania skočíš do vody za ním. Keby sa rozbehlo do cesty, budeš utekať ako o život. Keby, keby, keby. Svojho dieťaťa sa vďaka bezhraničnej láske nikdy nevzdáš a do poslednej minúty by si za neho aj dýchala. To je kúzlo puta, ktoré si ten malý človiečik s tebou vybuduje.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife