…hovorí mi moja dobrá kamarátka, nazvime ju Evelina. Usmeje sa, možno až trpko. Optimistická stránka môjho ja však ihneď uvedie „problém“ na pravú mieru. Párkrát do týždňa si vypočujem, aká je dnešná mládež hlúpa, že sa nechceme usadiť a túžime len po krátkych románikoch. Nechceme sa zaľúbiť, chceme mať kariéru a nič iné nás nezaujíma.

Keď tak nad tým rozmýšľam, ja asi žijem v inej dimenzii, pretože ja z tejto generácie taký pocit nemám. Som jej hrdou súčasťou a vážim si ju. Sme vynaliezaví, chceme, nemrnčíme a uvedomujeme si, že práca nie je všetko. Žijeme týmto momentom a vieme, že dospelosť nie je len tak. Radi sa zabávame, ale vieme aj oddychovať na chate v lese mimo civilizácie. Takže s našou generáciou to až tak zlé nebude.

Každý z nás sa zaľúbi. Skôr či neskôr to príde na každého. Niekto sa tomu úplne odovzdá, niekto si je vedomý, že láska nie je len tak a niekto ju ignoruje. Alebo sa ju snaží potláčať.

Pamätám si, ako moja dobrá kamarátka hovorila môjho kamarátovi, že má pocit, že by sa už mala aj ona prihovoriť chlapovi, ktorý sa jej páčil, ale nedokázala sa mu prihovoriť. Vlastne sa sťažovala na to, že dnešní muži už neradi dobývajú a sú radi, keď sa žena prihovorí sama.

zdroj: unsplash.com

Či je to správne alebo nie, na to odpoveď neviem, ale tá „moderná láska“ je celkom vtipná. Napríklad taký Tinder, je to vtipné a smutné zároveň. Úprimne netuším, ako táto aplikácia funguje (a som veľmi rada), avšak tipujem, že si tam hľadá niekto partnera tým, že sa opíše ako niekto skvelý, zaujímavý a možno nie dokonalý, no za to s ním/ s ňou bude sranda.

Moderná láska môže byť skvelá, ak vieme, kde sú naše hranice a že všetko nie je len o sociálnych sieťach. Pretože to, že pridáš fotku so svojim priateľom a dáš popis, ako ste neuveriteľne zamilovaní a šťastní ešte neznamená, že je to tak aj v skutočnosti.

To, že nám nejaký cudzí fešák pošle žiadosť o priateľstvo považujeme ako prísľub výborného flirtovania cez facebook či instagram, kde sa to začína povestným „Ahoj. Ako sa máš?“ a končí ešte povestnejším „Pridať priateľa.“ 

zdroj: unsplash.com

Neskôr si posielame gifká, linky, videá, dávame lajky a followujeme sa. Zmeníme si menovky na facebooku, stále sa sledujeme, či sme online a prečo nám ten mizerák nenapíše, veď vidí, že sme online!

Ako tento článok píšem, uvedomujem si, že asi som aj ja staromódna. Že to, že mi pošle žiadosť o priateľstvo neznámy muž považujem za vybavenú vec, ktorú vyriešim jednoducho:“Ignorovať“. Že vlastne ten facebook je dosť dobrá vec, keď viem, pokiaľ to má medze. Že nepotrebujem si neustále s niekým písať a sledovať, čo kto pridal, urobil a či je stále online. Myslím si, že v minulosti mi to urobilo viac „šarapát“ ako milých vecí. Ale uznávam, také rande v mekáči a neskôr v aute sledovanie nočného mesta spojeného s dojedaním burgru a zapíjaním kolou je celkom milá vec.

Ach, tá moderná láska. Je iná. V niečom výnimočná. Ak vieme, ako na ňu, je skvelá. 

Ako to bolo v Harryho Potterovi? Používajte s rozumom? 

Tak to platí aj o láske. Držím palce, dievčatá a ženy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.