Photo by Kobby Mendez on Unsplash

Existuje mnoho teórií, ako sa chrániť pred súčasnou nákazou COVID-19. Jednou z nich je aj tzv. „vypálenie“ prostredníctvom alkoholu. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) to považuje za klamlivý mýtus. Viac informácií o tom uviedla vo svojom oficiálnom vyhlásení.

Konzumovanie destilátov nám neposilní imunitný systém, práve naopak. Oslabí nás a sme tak vystavení väčšiemu riziku nakazenia. Toto sú fakty, ktoré rozvrátili šíriace sa dezinformácie.

Užívanie alkoholu nezničí vírus

WHO uviedla, že liehovina s najmenej 60%  dokáže dezinfikovať našu pokožku. To ale neplatí pri vnútornom použití. Osoba, ktorá užíva alkohol za účelom vypálenia tohto vírusu si svoju situáciu iba zhoršuje. Nie je to správna metóda na vyčistenie si úst, či hrdla. V skutočnosti sa viac riskuje zdravie, pretože alkohol je škodlivý pre imunitný systém. Môže dôjsť k jeho oslabeniu a následne nebude odolný voči vírusu.

zdroj: Photo by Jeff Siepman on Unsplash

Radšej byť triezvy

Človek, ktorý za účelom dezinfekcie užíva alkohol, riskuje zdravie aj ostatných ľudí v spoločnosti.

„Buďte triezvi, aby ste boli ostražití a mohli robiť rozhodnutia s čistou hlavou,“ uviedla v oficiálnom vyhlásení WHO. „Ak pijete, obmedzte to na minimum, aby ste sa vyhli intoxikácií.“ 

Striktné pravidlá

Navrhuje sa nemať žiaden alkohol doma, pretože ľudí by to mohlo zbytočne lákať. Rovnako to platí pre tých, ktorí pracujú prostredníctvom Home Officu. Svetová zdravotnícka organizácia odporúča dodržiavať presné pravidlá, ako v pracovnom prostredí.

„Pamätajte, že aj po obednej prestávke by ste mali byť stále v dobrej kondícií. To však nie je možné, ak ste pod vplyvom alkoholu,“ uviedla WHO.

Zdroj: WHO

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News