Povedal Albert Einstein. Sakra, ten muž bol nielen nesmierne inteligentný vo fyzike, ale aj v normálnom živote. Áno, opäť to klišé, ale keď sa nad tým hlbšie zamyslíme, nie je láska zmysel nášho života? Ja nehovorím o tom, že musíme mať neustále niekoho, koho môžme obdarovať bozkami a dotykmi. Myslím našu rodinu, priateľov. A ak máš priateľa, tak aj toho.

Láska je mocný čarodej, čo si budeme klamať.

Skutočná láska nesúdi, nezraňuje…veď to poznáš. Neviem, ako je to v tvojom živote, avšak myslím si, že bez lásky nie je život šťastný. Dávaš ju svojej rodine či priateľov. Ak si nezadaná, o to väčšmi si vážiš priateľov a sú tvojim zmyslom života.

Láska je potrebná v každom živote. Pamätám si, ako v jednom filme povedala herečka:“Zamilujem sa do každého človeka alebo peknej veci. Ale to je v poriadku. O čom by bol život bez lásky a bez zamilovania sa? Či už do seba alebo do druhých.“

Zamiluj sa a hľadaj úprimne lásku. Je všade naokolo. Venuj svoj čas iným, spomeň si na niekoho a zavolaj mu. Poteš niekoho malou drobnosťou. Alebo zmeň svoju sebalásku na niečo hlbšie a výnimočnejšie, nie egoistickejšie. 

„Verím, že náhodné stretnutia v živote neexistujú, že každý, koho sa dotkneme, sa dotkne nás, nám prišiel do cesty z nejakého dôvodu. To najkratšie stretnutie môže otvoriť dvere, vyliečiť ranu alebo uzatvoriť kruh, ktorý začal dávno pred našim narodením.“

Miluj niekoho. Samozrejme nie na úkor tvojho osobného šťastia. Miluj seba, niečo, čo úprimne robíš a zamiluj sa do života. No nebola by to nuda, keby žiješ život bez lásky?

„Akonáhle sa ľudia zamilujú, dejú sa obvykle veľké veci, ktoré menia život.“

Každý jedeň deň sa zamilujem do východu či západu Slnka, do nejakej materiálnej hlúposti, do kníh, do mojej rodiny, do prekrásnych šiat či nových inšpiratívnych ľudí. Takže ja niekoho musím milovať, inak by to bol biedny život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.