Možno si to mnohé neuvedomujeme, no pery sú jedným z miest, po ktorých častokrát padajú mužské pohľady. Starostlivosť o ne však nie je podmienená mužmi. Každá z nás vie, že im je potrebné venovať pozornosť rovnako ako iným častiam nášho tela. Ktorá by predsa nechcela plné, šťavnaté a vyživené pery? Také, do ktorých by sa túžil zlodej nášho srdca jemne zahryznúť

Dnes však nebude reč o ich starostlivosti, ale o rúžoch. Na správnom výbere by si si mala dať skutočne záležať, pretože nie každej sa hodí taký, po ktorom ihneď siahne. Veľa závisí od typu pleti. Poradíme ti, po akom by si mala siahnuť práve ty.

Typ svetlej pleti

Tento typ pleti potrebuje jednoznačne niečo extra. Dosiahneš to výraznými odtieňmi sýtej červenej alebo ružovej farby rúžu. Vyhnúť by si sa mala oranžovým a neónovým farbám. Tie na tvojej svetlej pokožke intenzívnejšie zvýraznia tvoju bledosť.

Typ ružovej pleti

Pre tento typ pleti platí úplný opak. Tu je potrebné vyhnúť sa červeným a pastelovým farbám rúžu. Skús staviť na prirodzenosť v tónoch béžovej. Aj celebrity volia poväčšine odtiene v púdrových, telových či béžových odtieňoch.

Typ olivovej pleti

Tento typ pleti pôsobí na výzor chladno, predovšetkým pri svetle. Môžeš tak pôsobiť aristokraticky. O dokonalú zmenu sa ti postarajú tmavé odtiene rúžu ako napríklad tmavý slivkový alebo tmavofialový. Naopak, nemala by si používať v tomto prípade rúže svetlej farby, pretože tvojim perám nedodajú najlepší look.

 

Rada na záver

Okrem starostlivosti o pery je taktiež dôležitá kvalita rúžu. Pri najbližšom výbere sa obhliadni po tom s prímesami – bambucké maslo, olej. Tvoje pery tak budú zároveň chránené pred vysychaním.

V prípade, že tvoj obľúbený rúž pery vysušuje, pretri ich pred jeho nanesením balzamom. Dopriať im môžeš samozrejme aj starostlivosť takou maskou alebo si na noc nanes na ústa zvlhčujúci a vyživujúci balzam.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.