Každé znamenie je ovládané nejakým živlom – zemou, vzduchom, ohňom alebo vodou – ktorý má určité vlastnosti. Na ich základe ti dnes prinášam článok o tvojej ideálnej diéte podľa znamenia.

Baran

Si veľmi ohnivá povaha. S najväčšou pravdepodobnosťou je pre teba ideálne cvičenie Crossfit, pretože je o súťaživosti a intenzívnosť. Z jedla by si mala viac jesť koreňovú zeleninu, veľa zelených plodov a pridaj do svojich nápojov aj bylinkové čaje.

Býk

Miluješ sladkosti, to je známe. Je však dôležité, aby si sa držala plánu. Ako cvičenie zvoľ rýchle prechádzky alebo beh. Vyhýbaj sa cukru, nadmernému alkoholu, jedz viac ovocia, ktoré je lokálne a dbaj na kvalitný spánok.

Blíženci

Veľmi rýchlo sa unudíš. Potrebuješ poriadny cvičebný plán do fitka, ktorý je flexibilný a ktorý sa často mení. Do stravy pridaj orechy, morské plody a snaž sa jesť v pokoji, nie „počas behu“. 🙂

Rak

Ako rak si veľmi citlivá na zmeny. Začleň do svojho dňa cvičenie, ktoré je menej náročné – napríklad jógu. Pridaním petržlenu, cesnaku a papriky do stravy spravíš zázraky.

Lev

Máš presnú víziu, ako chceš vyzerať. Potraviny, ktoré ti k tomu pomôžu sú napríklad hrozno, banán, špenát a hovädzie mäso. Snaž sa ich jesť častejšie, pretože sú bohaté na železo. Z cvičenia nie si nadšená, ale môžeš vyskúšať šport vonku.

Panna

Si veľká perfekcionistka. Prospeje ti ľahšia strava, ktorá obsahuje veľa ovocia, šalátov, polievok, dusenej zeleniny a ryže. Zo športu môžeš vyskúšať volejbal.

Váhy

Tvoja spoločenská povaha sa spája s tým, že musíš robiť niečo, kde je veľa ľudí. Spoločné lekcie cvičenia alebo tanca sú ideálne. Do jedálnička skús pridať potraviny, ktoré sú bohaté na minerály a vitamíny, ako napríklad jahody, špargľa alebo morské plody. Je dôležité, aby si sa cítila dobre.

Škorpión

Rada si robíš všetko podľa seba. Nemáš rada to, keď ťa niekto musí do niečo nútiť. Cvičenie vo fitku nie je pre teba, vyskúšaj korčule alebo bicykel. Potraviny, ktoré by si mala častejšie jesť sú: fazuľa, morčacie mäso, vajíčka, brokolica a hrušky.

Strelec

Pre teba je dôležité, aby si si vybrala stravu, kde nebudeš cítiť obmedzenie. Ak budeš jesť to, čo doteraz, ale v menšom množstve, vôbec sa nemusíš vzdať ani obedov v reštaurácii. Mala by si však dbať na to, aby si prijímala viac domácej stravy ako tej z podnikov. Ak nemáš lásku k športu, nevadí, snaž sa byť aktívna chôdzou alebo domácimi prácami.

Kozorožec

Rada experimentuješ. Pre teba je ideálne, ak vyskúšaš každý mesiac iný šport. Tvoj životný štýl potrebuješ mať rôznorodý. Pokús sa častejšie jesť potraviny ako sú kefír, jogurty, kuracie mäso, grep a maliny.

Vodnár

Naozaj ťa nezaujíma, čo si o tebe myslia druhí. Si známa tým, že sa nebojíš športov, ktoré sú pre mužov – hokej a futbal. Nakoniec, tieto športy sú pre teba ako stvorené. Z potravín dbaj na kapustu, chudé mäso, zemiaky a mrkvu.

Ryby

Pre teba je dôležité, aby ťa životný štýl nestál veľa. Ideálne pre teba je cvičenie doma podľa videií, ktoré nájdeš na internete. So stravou si tiež nerob problémy, potraviny, ktoré by si mala konzumovať častejšie sú bežne dostupné – vločky, mlieko, tuniak, zelená zelenina a piť by si mala čaj z byliniek.

 

Zdroj: fitlife.tv

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.