O človeku toho môžeme povedať veľa len na základe jeho záujmov. To, ako ľudia trávia svoj čas je skvelým obrazom toho, čo ich baví, zaujíma a inšpiruje.  Filmy, ktoré milujeme a sme ochotní si ich vyhľadať a pozerať stále dookola, filmy, pri ktorých už kamošky prevracajú očami sú práve prehľadom o nás. Na základe nich vieme určiť čo nás poháňa, inšpiruje, baví, dokonca aj to, ako vidíme svet, ale  hlavne definuje, aký je pre nás ideálny vzťah!

Napríklad, zbožňujete filmy, pri ktorých vás čaká tragický koniec, alebo naopak vyhľadávate práve tie, kde sa rodinka na konci usadí a žije šťastne až do smrti, aj keď je to už otrepané klišé.  No a dokonca sa nájdu aj tie, ktoré majú radi zvláštne romantické príbehy,  ktoré skončia v doslova nedefinovanom zväzku a môžete veselo používať svoju fantáziu. Práve toto je úžasné na romantických filmoch!

Narozdiel od bežného, romantického života, vo filmoch nájdeme všetky druhy romantík, na ktoré si len pomyslíme.  A práve to, ktorá z týchto romantík nám vyhovuje, dokáže povedať veľa o tom, čo chcete vo vzťahu dosiahnuť a čomu dávame prednosť.

zdroj: pexels.com

Tak čo, súhlasíte? Ak áno, vyberte si svoj obľúbený film zo zoznamu nižšie a sledujte, aký je podľa vás ideálny vzťah!

1.Kráska a zviera – „Je to komplikované.“

Protiklady sa priťahujú. Áno, áno, to už sme počuli. Ale je to naozaj tak? Možno to niekedy nemusí byť práve pravda a náladu vo vzťahu to môže naozaj skomplikovať. Ako napríklad keď ty si super, rozkošné dievča a on je doslova prekliate zviera. Samozrejme, srdcu nerozkážeš, ale obaja ste z úplne rozličného cesta. V takomto vzťahu ženy priťahuje hlavne to, že muž dokáže jej život príjemne okoreniť. Môže ísť napríklad o vekový rozdiel, či iné finančné zázemie, no v konečnom dôsledku je to stále tá „komplikácia“, ktorá robí tento vzťah príťažlivým. Ak túžiš práve po niečom takom, predpokladám, že máš rada drámu.

zdroj: disney.com

  1. Bezmocná – Úplne kompatibilný vzťah.

V živote každý hľadáme svoj kmeň. Pevný bod, o ktorý sa vždy môžeme oprieť. Čiže niekoho, kto nás dokonale pozná a aj napriek tomu nás miluje. Úprimne? Ktorá z nás je za každých okolností dokonalá a oslnivá dáma? Niekoho takého môžeme nájsť vo svojej rodine, blízkom okruhu priateľov a samozrejme, vo vzťahu. V takomto prípade je kľúčom k dokonalému vzťahu to, aby ste navzájom poznali všetky svoje silné aj slabé stránky a stále do seba jednoducho dokonale zapadali. Možno nakoniec nebude tak prekvapivé, že ste nevlastný súrodenci. Alebo?

  1. Zápisník jednej lásky – Epická láska.

Na začiatok musím povedať, že odhliadnuc od toho, že tento film je nie je práve ideálnym modelom toho, ako by mal vzťah vyzerať, osobne ho zbožňujem. Ak milujete tento film, viac ako všetky ostatné, je to práve preto, že ste zaryté romantičky a to hlboko vo svojom srdci a hľadáte niekoho jedinečného, pri kom vám padne sánka. V takomto vzťahu existuje veľa vzostupov a pádov, ale každý pád len umocňuje sladkosť a vášeň vrcholov. Je tak? Váš ideálny vzťah by mal trvať naveky.

zdroj: vudu.com

  1. Veľmi nebezpečné známosti – Hravý vzťah.

Ako sa to hovorí o tenkej čiare medzi láskou a nenávisťou? Že je to strašný model vzťahu? No, môže, aj nemusí byť. Tak či onak, ak vás predchádzajúce filmy nezaujali a nemáte chuť na zaujímavý vzťah medzi nevlastnými súrodencami, hravý vzťah plný dynamiky je pre vás ten pravý, však?  Vždy potrebujte cítiť, že v budúcnosti príde nejaký zvrat.

  1. Pán prsteňov – Silné puto.

Ja osobne nepoznám príbeh, kde by puto medzi dvoma ľuďmi bolo silnejšie ako práve puto medzi Frodom a Samom.  Vzájomne nedokážu zniesť, aby boli od seba dlhšiu dobu a sú ochotní ísť po toho druhého aj do pekla, len aby boli stále spolu. Ak sa práve tento film dotkol tvojho srdca, znamená to, že hľadáš vzťah, v ktorom si vybuduješ silné puto a si ochotná pre to urobiť čokoľvek. Dokonca ísť aj do pekla. Hlavné je, aby ste boli stále spolu.

zdroj: expansion.mx

6.Život Adéle – Vášnivý vzťah.

Tak dobrý, tak smutný, tak vášnivý! Ak sa práve tento film nachádza niekde na vrchole vášho top listu, znamená to, že vášeň je jeden z hlavných pilierov kvalitného vzťahu. Teda aspoň čo sa vášho vkusu týka. Aj ak to má znamenať, že spolu nezostarnete, nezaložíte rodinu, ani si nebudete dokonale rozumieť, pokiaľ je však vo vzťahu dostatok vášne, váš vzťah bude trvať.

7. Twilight – Majetnícky vzťah.

Ak v tom momente, kedy Bella zistí, že Eduard ju sleduje počas spánku tvoje srdce podskočí, práve sme našli typ vzťahu, ktorý vystihuje teba. Ale dávaj pozor, aby sa vzťah plný lásky na konci nepremenil na obmedzenie vlastnej slobody či dokonca zákaz približovania sa. Fanúšikovia týchto vzťahov často strácajú zdravý úsudok a nevidia rozdiel medzi vlastníctvom a úprimnou láskou. Podobne ako pri filme nebezpečne známosti vo vzťahu zohráva dôležitú rolu moc, avšak moc v tomto vzťahu ma vždy len jeden. Preto buďte opatrné milé dámy, byť vo vzťahu s príliš dominantným mužom môže byť niekedy aj nebezpečné.

zdroj: SummitEntertainment.com

  1. Hry o život – Obetavý vzťah.

Všetci dobre vieme, že Katniss je v aréne úplná bohyňa, ale uvedomil si niekto, aká bohyňa naozaj bola, keď sa sama obetovala? Neviem ako vy, ale pre mňa to bol určite jeden z najsilnejších momentov filmu.  Je síce pravda, že je tak silná, že by dokázala pozabíjať takmer celý dav, ktorý sa tam zbehol, ale jej skutočná sila spočíva v tom, ako sa dokáže obetovať pre ľudí, ktorých miluje. Či už je to pre jej sestru, alebo Peta. Ak práve tento film hrá na vaše struny, pravdepodobne hľadáte tento typ vzťahu. Chcete milovať celým svojím srdcom a ten, koho si vyberiete, by mal byť najšťastnejší človek na svete.

  1. Klub bitkárov – Otvorený vzťah.

Áno, viem čo si myslíte. Klub bitkárov vôbec nie je romantický film, ale to je práve to, čo som ním chcela docieliť! Ak vám imponuje najviac práve tento film, ste nespútaná a nechcete mať len jedného partnera. Veď predsa, čo je tradičné musí obsahovať povinnú monogamiu, však? A vy nič tradičné nechcete! Odhodiť zaužívané pravidlá a zažiť nejaké dobrodružstvo je vašou prirodzenou súčasťou, tak prečo sa toho zriekať, ak môžete byť v otvorenom vzťahu?  Práve preto je vzťah, v ktorom môžete mať viac partnerov naraz pre vás ten pravý a nachádza sa v našom zozname.

  1. Uteč – Toxický vzťah.

No, toto by pravdepodobne nemal byť ideálny vzťah ani pre jednu z vás, milých čitateliek. Ak sa v ňom však nejakým nedopatrením ocitnete, bežte! Tak či onak, aj toto je jeden zo skvelých filmov, ktoré by ste si mali určite pozrieť.

Tak, a máme to. Verím, že ste sa našli aspoň v jednom type vzťahu, alebo práve naopak, z každého rožka troška?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.