Photo by teksomolika from Freepik

Aká je tvoja obľúbená farba? Niekedy sa to nedá definovať jednoznačne, no na druhej strane v tom majú niektoré ženy jasno a ich šatník pozostáva prevažne z jednej farby. Portál The Minds Journal uverejnil zaujímavý osobnostný test na základe psychológie farieb.

Vedela si o tom, že niektoré farby dokážu ovplyvniť, ako sa cítime alebo na čo myslíme? Pri farbách naozaj platí, že každému sa páči niečo iné a to, čo pristane jednej, nemusí zároveň aj tej druhej. Možno tvoj šatník pozostáva zo všetkých farieb, ale ak náhodou prevláda jedna farba, prípadne vždy jednu konkrétnu farbu uprednostníš, tento test je pre teba ako stvorený.

To, akú farbu si podvedome vyberáme, totiž dosť prezrádza o našej osobnosti. Vybrali sme tie najčastejšie používané, ktoré sa pravidelne opakujú pri otázke, ktorá farba je tvoja najobľúbenejšia. A ktorá je teda tá tvoja? Pozri sa, čo to o tebe vypovedá.

Akú farbu oblečenia nosíš najradšej?

Photo by halayalex from Freepik

Akú farbu oblečenia nosíš najradšej?
Červená farba

Červená je farbou energie, vášne, sily, živosti, príťažlivosti a romantiky. Si odvážna a zmyselná a rada upútavaš na seba pozornosť. Keď nosíš červenú farbu, cítiš sa viac autoritatívne a ako "zlé dievča". Zvyšuje to tvoje sebavedomie, si viac otvorená a máš v sebe akurátnu štipku agresie. Si cieľavedomá a vášnivá žena, ktorej neprekáža byť stredobodom záujmu. Svoj život si užívaš naplno a muži ťa považujú za veľmi príťažlivú.
Biela farba

Ak je tvoja skriňa plná bieleho oblečenia, značí to o tebe, že si nevinná osoba plná optimizmu. Biela je farbou čistoty, harmónie, jednoduchosti, odvahy a nových začiatkov. Si vyrovnaná a dosť odvážna na to, aby si vo všetkom hľadala ukrytú pravdu. Veríš v lepší zajtrajšok a na život sa pozeráš pozitívne. Biele oblečenie naznačuje, že si nezávislá a spoľahlivá osoba, ktorá sa vždy usiluje o dokonalosť.
Čierna farba

Asi každá žena má minimálne jeden kúsok oblečenia v čiernej farbe. Ak ale táto farba prevažuje v tvojom šatníku, vypovedá to o tebe, že si sofistikovaná, sebavedomá a odvážna osoba, ktorá vo svojom živote uprednostňuje luxus a eleganciu. Si ochranárska a tajomná osoba, ktorá rada ukazuje svoju moc. Si elegantná, ale autoritatívna žena, ktorá pôjde aj do extrémov, len aby dosiahla svoje ciele.
Modrá farba

Modrá je chladná a upokojujúca farba. Ak je tvoj šatník prevažne modrej farby, hovorí to o tebe, že si sebavedomá, lojálna a inteligentná osoba, ktorá miluje mier. Vďaka modrej farbe sa cítiš pokojnejšia a ľahšie dokážeš zvládať stresové situácie, pretože ostaneš "nad vecou". Si pozitívne naladená a kreatívna duša, ktorá žije podľa svojich vlastných pravidiel a zásad. Ľudia, ktorí uprednostňujú modrú farbu, sú nezávislí, inteligentní a vtipní. Majú dostatok sebavedomia a majú sa radi, ale bez toho, aby sa správali arogantne sebecky. Ostatní ľudia sa cítia dobre v ich spoločnosti, pretože im pomáhajú zameriavať sa na úspech v živote.
Ružová farba

Najtypickejšou ženskou farbou je ružová, ktorá sa spája s bezpodmienečnou láskou, starostlivosťou a súcitom. Slabšia verzia červenej, ružová farba, je romantická farba, ktorá je láskavá a upokojujúca. Ak tvoj šatník tvoria prevažne ružové kúsky oblečenia, prezrádza to o tebe, že si súcitná, milujúca a povzbudivá osoba, ktorá je láskavá, jemná a oceňuje pohodlný životný štýl. Milovníci ružovej sa vyhýbajú násiliu, agresii a krutosti a často bývajú zraniteľní. Aj keď je ružová prevažne ženská farba, neznamená to, že ju muži nesmú nosiť. Ak si chlap oblečenie niečo ružové, znamená to, že je mužský a má dosť sebavedomia.
Zelená farba

Zelená farba je spájaná predovšetkým s peniazmi a prírodou. Ide o upokojujúcu farbu, ktorá o tebe prezrádza, že si charizmatická a súcitná osoba, ktorá sa rada stará o ostatných. Je to farba uzdravenia, štedrosti a dobrého duševného stavu. Ak rada nosíš zelenú farbu, máš rada prírodu a si bohatá, finančne aj duchovne. Tvoja charizma pomáha aj ostatným cítiť sa lepšie v tvojej prítomnosti. Ľudia, ktorí nosia zelenú, majú dobré srdce a považujú sa za dôveryhodných a pozitívne naladených ľudí, ktorí si užívajú aktívny a zábavný spoločenský život.
Žltá farba

Farba slnečného žiarenia, žltá, je znakom šťastia, optimizmu, veselosti a intelektu. Vďaka žltej farbe sa môžeš cítiť viac kreatívne, šťastne a dlhšie si udržíš pozitívnu náladu. Ak máš rada žltú farbu, prezrádza to o tebe, že si energická, povzbudzujúca, temperamentná a aktívna osoba, ktorá sa často smeje. Si zábavná, inteligentná a inšpiratívna osoba, ktorá rada tvrdo pracuje, aby dokončila nejaký projekt. Nosenie žltej ti pomáha zvýšiť tvoju koncentráciu, produktivitu a náladu.

Zdroj: themindsjournal.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieKvízy