Minister školstva Branislav Gröhling na pondelkovej tlačovej besede prezradil, ako to bude tento rok s maturitnou skúškou. Na túto správu čakali nielen študenti, ale aj ich rodičia či učitelia. 

Maturita v takej forme, ako ju poznáme, sa neuskutoční ani tento rok. Minister školstva oznámil, že aj tento rok sa maturitná skúška ruší a všetko prebehne podobne ako minulý rok. To znamená, že sa rušia testy, sloh a dokonca aj ústna časť skúšky.

Známky z maturitných predmetov sa vyrátajú z priemeru koncoročných známok zo všetkých ročníkov a z polročných známok z posledných dvoch ročníkov z predmetu alebo skupiny predmetov. Podobný systém fungoval aj minulý školský rok. Uzatvorenie známok by malo prebehnúť do 10. mája.

„Známka žiaka na maturite bude odrážať výsledky jeho kontinuálnej práce. Žiaci boli štyri roky preverovaní, hodnotení a vzdelávali sa. A tieto roky sa premietnu do ich výsledného hodnotenia. Ide o spravodlivé hodnotenie, ktoré odráža jeho prácu počas celého štúdia,“ prezradil minister na tlačovej besede.

Ak niekto bude chcieť riadnu maturitnú skúšku, prípadne nebude s výslednou známkou spokojný, mal by dostať šancu si ju urobiť. Táto skúška by sa mala uskutočniť od 31. mája.

Táto forma maturity nastáva kvôli tomu, že pandemická situácia sa ani naďalej nezlepšuje a nakazených pribúda. Toto rozhodnutie je už záväzné a minister ho neplánuje pozmeniť ani v prípade, že by sa situácia napokon zlepšila.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.