unsplash.com

Snaha že budeme vyzerať v letných horúčavách štýlovo je viac než nemožná. Alebo žeby nie? Máme pre teba 4 tipy, ako zvládnuť leto tak, aby si sa cítila krásne a pritom pohodlne. Nie je v tom žiaden háčik.

Každá to poznáme! Cez horúce letné dni by sme sa najradšej zvliekli z kože ako had a chodili po svete tak, ako nás stvorili. Lenže táto možnosť je viac ako neprípustná. Preto sme pre teba pripravili „príručku ako nezhorieť“ cez leto.

Správny materiál je základ všetkého

Cez leto by si mala voliť látky a materiály, ktoré sú priedušné a dokážu absorbovať pot. Vykašli sa teda na polyester a nylon a skús ich vymeniť za prírodné materiály ako napríklad: ľan, bavlna či tencel. Napriek tomu, že sú tieto kúsky nákladnejšie ako tie polyesterové či nylonové, stojí to za to. Predsa sa budeš lepšie cítiť v tričku z bavlny než z umeliny.

Čím bledšie tým lepšie

Viem, že to mnohým spôsobí vrásku na čele, ale je to tak. Čierna absorbuje svetlo a tým pádom ti je teplejšie ako tomu, kto je v bielom či sivom tričku. Akokoľvek neuveriteľne to znie, je to pravda. Preto sa snaž cez leto zažiariť v krásnych farbách. Či už to budú ružové tričkové šaty, alebo biele negližé s ľanovými nohavicami.

zdroj: www.unsplash.com

Zvoľ správny strih

Áno, čím voľnejšie tým príjemnejšie. To však neznamená, že musíš nosiť vrece na zemiaky a všetka tvoja atraktivita ostane zabudnutá. Zameraj sa na voľné strihy napríklad maxi šiat, ale nájdi si také, ktoré majú rozparok.

Obuv

Napriek tomu, že by sme cez leto najradšej chodili bosé, lebo to je jediný moment, kedy sa nám nepotia chodidlá, musíme si ich chrániť. Preto sa snaž vyradiť zo svojho letného topánkovníka kožené tenisky či topánky. Namiesto nich zvoľ priedušný materiál, ktorý ti zároveň nohu aj ochráni. Najideálnejšie však je nechať nohu dýchať a nosiť sandálky alebo šľapky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife