instagram.com/desenio instagram.com/kladivovakaterina

Priestor, v ktorom budeš fungovať pár dní, mesiacov či rokov, je až nutné prispôsobiť si, aby si sa cítila príjemne. Svojmu vkusu, svojimi vecami a zútulniť. Ako spríjemniť prostredie nového, či priateľovho bytu, nového domu alebo internátu, ti poradíme v 4 bodoch. Sú to detaily za pár eur, ktoré však krásne doladia priestor, z ktorého sa zrazu stane domov. 

Ak si práve zariaďuješ byt, dom alebo internátnu izbu, v ktorej sa chceš najbližšie mesiace cítiť pohodlne a príjemne, úplne ako doma, toto sú tipy, ktoré ťa nebudú stáť veľa peňazí a priestor, v ktorom funguješ tak spríjemnia.

Najdôležitejším bodom pred samotným dekorovaním je upratovanie. Vyutieranie prachu a vyčistenie každej škáry. Triedenie vecí, ak sa tam nejaké nachádzajú, proste veľký poriadok. Až potom môžeme pristúpiť k dolaďovaniu a dekorovaniu.

Ak ideš kupovať nové doplnky, najprv si premysli, do akých farieb a štýlu svoje obydlie zariadiš. K sivým či bielym stenám sa hodia farby, k farebným zasa neutrálne odtiene.

1. Obrazy 

Veľkým trendom už niekoľko rokov sú fotorámy s fotkami rodiny, nápismi či len zaujímavými obrysmi. Všetko záleží od tvojho vkusu. Ak si obrazy berieš na intrák, dopredu sa informuj, či môžeš použiť klinčeky. Ak nie, jednoducho ich opri o kraj stola. Vyzerať to bude taktiež veľmi dobre.

2. Koberec 

Aj keď sú náročné na údržbu, zachytávajú sa na nich vlasy, chlpy od domácich maznáčikov, alergény, no práve koberce doladia celkový feeling danej izby. Nehovorím o tých na celú izbu s hrozným vzorom a farebnými kombináciami, ktoré kedysi naše babky mali v obývačkách, ale skôr o jednoduchým jemných kúskoch, ktoré dotvoria dizajn a spríjemnia bytie.

3. Veľa vankúšov a deky 

Ak chceš, aby tvoja posteľ pôsobila ešte útulnejšie a príjemnejšie, ako v amerických filmoch, dokúp k „hlavnému“ vankúšu aj niekoľko malých. Taktiež na paplón potiahni prikrývku spolu s huňatou dekou, ktorú tam hodíš len tak halabala. 

4. Kvety 

Zeleň je vždy dobrou dekoráciou a zjemní prázdnu izbu. Ako hovoria naše staré mamy “v izbe bez kvetu, chýba život.” Ak sa však bojíš živých a vieš, že polievanie nie je tvojou silnou stránkou, umelé kvety sú cesta. Či už v črepníku alebo nakúpiš umelé kvety do vázy, je to na tebe. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife