weheartit.com

Ako sa hovorí, ak niečo chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahla. To sa však nestane bez tvojej snahy. Prinášame ti tipy a triky, ktoré ti pomôžu pri dosahovaní tvojich cieľov.

Dobrá hudba

Povieš si, že aká hlúposť, no dobrá hudba je základ. Ak si vyslovene nepotrpíš pri učení na úplné ticho, odporúčam hudbu, pri ktorej je dokázané, že má naozaj pozitívne účinky. Nemyslím však hudbu, pri ktorej sa ti chce hneď tancovať . Ja odporúčam toto na Youtube, avšak taktiež nepohrdnem Mozartom či Chopenom.

Pamätaj si, prečo to robíš

Prečo sa teraz snažíš, aby si tento cieľ dosiahla? To je otázka, ktorú si musíš ujasniť. Je dobré mať svoj cieľ stále na zreteli a tým sa tak motivovať napríklad v učení. Ak ti pomôžu malé odmeny, odmeň sa. Ak ti pomôže to, že sa budeš učiť postupne, no o to intenzívnejšie, urob to. Je dôležité nájsť si svoj štýl učenia, ktorý ti vyhovuje a neskôr aj splní tvoj cieľ.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: weheartit.com

Urob si svoj pracovný kútik alebo vymieňaj miesta

Ak rada pracuješ alebo sa učíš v pohodlí domova, rozhodne potrebuješ svoj pracovný kútik, na ktorom budeš mať len veci, ktoré ťa nebudú vyrušovať, no inšpirovať. Ak však rada meníš prostredia, kaviarne, knižnice či skvelé coworkingové strediská sú ti k dispozícií.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: weheartit.com

Ujasni si, kto si a čo chceš

Je potrebné si ujasniť, kto si a čo chceš dosiahnúť. Samozrejme, že nevieš všetko o sebe povedať, no vieš, aké sú tvoje sny a čo ako osoba vyžaduješ. Už je len na tebe, čo si pre to ochotná spraviť, aby si to dosiahla.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: weheartit.com

Dobré jedlo je základ

Ak neprežiješ bez kávy, rozhodne ti ju odporúčam pred učením či prácou. Pri učení sa naozaj neobmedzuj a dopraj si z jedla to, čo máš rada. Taktiež si daj čokoládu, ktorá má dobré účinky pri učení a dopraj si zdravé a plnohodnotné raňajky, ktoré ti dodajú potrebnú energiu.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: weheartit.com

Urob si zoznam

Zapisuj si. Vyznačuj. Urob si zoznam, čo ešte musíš stihnúť a zapíš si aj to, čo už máš za sebou. Tak ťa to namotivuje a ty budeš presne vedieť, v čom sa musíš ešte zlepšiť. Taktiež si môžeš kúpiť svoj denník, kde si budeš zapisovať svoje ciele a sny a tak sa príjemne inšpiruješ a naladíš.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: weheartit.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife