Tento článok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov, môže obsahovať sex, nahotu a iný nevhodný obsah pre neplnoletých.


Späť na hlavnú stránku

Keď sa človek zamiluje a je v čerstvom novom vzťahu, sú to samé romantické bozky, dotyky a vášeň je tak silná, že jej nejde odolať. No časom zo vzťahu pomaly vyprchá a intimita v posteli nadobudne úplne inú tvár. Môže sa zdať, že je to už medzi vami poriadna nuda, no to ešte neznamená, že to máte vzdať.

Aj po dlhých rokoch je stále možné opäť sa do seba zamilovať a zapracovať aj na tom, aby ste si chvíle vo dvojici dokázali užiť naplno. Prvým krokom k tomu je byť k sebe úprimní. Keď ťa to už jednoducho nebaví alebo sa pri akte v hlave trápiš, lebo myslíš na iné veci, nemôžeš to zmeniť tým, že si to necháš pre seba.

Vo vzťahu je dôvera na prvom mieste a teda má byť súčasťou aj tohto. Možno prídeš na to, že to má partner rovnako a vďaka tomu môžete robiť kroky k tomu, aby to nezničilo celú vašu lásku.

A aké kroky podniknúť k tomu, aby to vo vás znova zahorelo?

Skúste zmeniť prostredie.

Toto dokáže pomôcť najlepšie. Vašu spálňu a posteľ už dobre poznáte, je čas na trocha dobrodružstva v neznámom prostredí. Objednajte si na noc hotel, choďte do auta niekam ďaleko alebo si nájdite iné miestečko (kde nikoho nepohoršíte, samozrejme). Hlavne, nech je to tam prvýkrát.

Zahrajte sa na cudzincov.

Cudzinci, ktorí sa práve stretli. Farár a mníška (nezakrývaj si oči), učiteľ a žiačka, hranie zoberte vážne a držte sa svojich úloh až dokonca. Pridajú vám viac sebavedomia, čo samo o sebe prinesie novinky aj pri milovaní.

Použite hračky pre dospelých.

Ak sa hanbíte vojsť do se*shopu, máte šťastie, že sa dnes dá objednať všetko aj online. Vyberte si niečo, čo vás láka alebo práve naopak, niečo, čo by ste možno nikdy neskúsili. Nové zážitky a podnety vás doslova rozpália. A vaše tajomstvo z postele viac spojí.

Romantika ako z filmu?

Niekomu netreba veľa, stačí dobrá večera, romantická hudba, fľaša dobrého vína a prítmie. Keď nie ste zvyknutí na romantiku, je najvyšší čas si ňou dopomôcť.

Povedzte si vzájomne o tajných túžbach.

Každý z nás má svoje tajné sny a túžby. Povedz mu o tých svojich, opýtaj sa ho na jeho a skúste si ich vzájomne splniť. Bude to nie len niečo nové, ale aj niečo, o čom ste dlho fantazírovali.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.