Unsplash/Neal Kharawala

Nové ročné obdobie by sa nemalo odraziť len na zmene tvojho šatníka. Veľmi dôležité je jesennému počasiu prispôsobiť aj svoju starostlivosť o pleť. Teraz je vystavená chladu, vetru, vykúreným miestnostiam so suchým vzduchom a celkovo striedaniu teplôt. A nie každá pleť to zvláda najlepšie.

Kým cez leto ti stačil ľahký krém s ochranným faktorom a tvoja pleť bola krásna hnedá od opálenia, teraz by si mala venovať viac času pleťovej starostlivosti. Stačí, ak budeš dodržiavať týchto 7 rád a tipov.

Hydratácia na prvom mieste

Bez hydratácie to nepôjde. Cez leto používame zväčša nemastné gélovejšie krémy, ktoré sa rýchlo vpíjajú, no počas jesene by si mala siahnuť po hutnejších a mastnejších krémoch. Najlepšie s obsahom vitamínu C alebo kyseliny hyalurónovej. Krémy by mali používať aj ženy s mastnejším typom pleti. Používať môžeš aj sérum.

Počas jesene sa nám zvyknú častejšie tvoriť suché miesta a šupinky na tvári. Práve dobrým krémom môžeš proti nim bojovať a tvoja pleť bude hebká a krásna.

Nezabúdaj na krém s SPF

Ako bodku vo svojej rannej rutine by si mala používať ochranný krém s SPF. Áno, aj teraz počas jesene, nestačí ho používať cez leto. UVA žiarenie nás ohrozuje aj vtedy, keď je zamračené. Ak chceš predísť vráskam a rýchlemu starnutiu pleti, nezabudni na to.

Pravidelná večerná rutina

Večerná rutina je v tomto období ešte dôležitejšia. Nezabúdaj sa poriadne odlíčiť a vyčistiť si pleť. Raz do týždňa (alebo raz za dva týždne) dopraj svojej pleti jemný peeling. Na pravidelnej báze používaj aj masky na tvár, ktoré ti dodajú viac hydratácie.

Staraj sa o pleť aj zvnútra

Pleť odzrkadľuje aj to, aký je stav tvojho organizmu. Dôraz by si mala klásť na dostatočný a pravidelný pitný režim, no nesmie chýbať ani prísun vitamínov a minerálov. Najlepšie v prirodzenej forme, teda z ovocia alebo zeleniny. Zdravý životný štýl sa odrazí aj na kvalite tvojej pokožky.

Dopraj si wellness

Počas sychravých a chladných dní dobre padne oddych v podobe wellnessu. Nehovoriac o tom, že saunovanie má pozitívny vplyv na stav tvojej pokožky. Najmä pobyt v parnej saune. Po návšteve wellnessu sa nezabudni osprchovať a dobre nakrémovať.

zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Navštív aj kozmetičku

Niektoré kozmetické procedúry sa počas leta nerobia, takže teraz je ideálny čas na to, aby si to dobehla. Zver sa do rúk odborníčky, ktorá ti odporučí, čo je pre tvoju pleť vhodné a potrebné. Kozmetičku by si mala navštevovať pravidelne, aspoň raz za mesiac. Takúto chvíľku pre seba si zaslúžiš.

Nezabúdaj ani na zvyšok tela

Okrem krémovania tváre by si nemala zabúdať ani na zvyšok tela. Po sprchovaní by si sa mala natierať telovým mliekom. Nevynechaj najmä miesta, ktoré bývajú suchšie, teda lakte, päty a ruky. Nosiť by si so sebou mala aj ochranný balzam na pery. V tomto období bývajú viac popraskané, preto si tiež zaslúžia starostlivosť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty