Dvojica stojí chrbtami k sebe

Každé partnerstvo má svoju vlastnú dynamiku a výzvy, ktorým musia partneri čeliť. Jedným z najdôležitejších prvkov zdravého vzťahu je rovnováha medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa navzájom podporujú a rešpektujú. Ak to medzi vami nie je ideálne a hľadáš spôsob, ako zlepšiť váš vzťah, máme pre teba jeden super tip. Počula si už o pravidle 70/30?

O tomto pravidle si mohla čítať na internete, prípadne si ho mohla zahliadnuť vo videách na TikToku. Jeho princíp je veľmi jednoduchý, no aj napriek tomu je veľmi dôležitý a mnohé páry ho podceňujú. Ide o to, že 70 % času by ste vo vzťahu mali tráviť spoločne, zatiaľ čo zvyšných 30 % by ste mali tráviť oddelene.

Tých 30 % času pre seba môžete využiť rôznymi spôsobmi, napríklad na stretávanie s rodinou a priateľmi, na vzdelávanie, prípadne na vlastné záľuby. Môžeš sa inšpirovať aj naším starším článkom, v ktorom nájdeš 10 tipov na sólo rande. V žiadnom prípade by ste si nemali tento čas od seba vykrikovať, ale mali by ste jeden druhého akceptovať.

Drobnosti vo vzťahu
zdroj: Instagram/dirtybootsandmessyhair

Prečo je toto pravidlo dôležité?

Mnohé páry spolu trávia takmer všetok svoj čas. Možno si povieš, že na tom nie je nič zlé, ale v skutočnosti tak strácajú svoju vlastnú identitu. Skôr či neskôr môžu pociťovať, že nemajú žiaden priestor na seba a musia sa tak prispôsobovať svojej polovičke. Hrozí tiež vyššie riziko vzniku stereotypu, rutiny alebo až ponorky.

Ak budete tráviť istý čas oddelene, môže vám to priniesť viacero výhod. V prvom rade sa viac zameriate na seba a začnete budovať vzťah so sebou samým. Budete spokojnejší, šťastnejší a vyrovnanejší a tieto pocity prenesiete aj do vzťahu a na svojho partnera.

Pravidlo 70/30 je ideálny spôsob, ako zlepšiť vzťah, pretože vďaka nemu si budete viac vzácnejší. Budete sa tešiť na spoločne strávené chvíle, no zároveň nebudete mať pocit, že sa dusíte a neustále prispôsobujete jeden druhému. Postupom času vám to bude viac klapať a budete mať pocit, že sa stal zázrak. Určite to aspoň vyskúšajte, pretože to naozaj za to stojí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating