Rozhodla som sa byť obyčajná. Obyčajne krásna, len so žiarivými očami a úprimným úsmevom na tvári. Obyčajne  milá a hlavne k tým ľuďom, ktorí ma očaria, dojmú, zaujmú. Obyčajne dobrá k tvorstvu a planéte. Obyčajne hýrivá, tak ako sa na mladé dievča patrí. Obyčajne bláznivá a nekonvenčná, pretože hľadám svoje miesto a viem, že preto treba skúšať mnoho nového.

zdroj: pexels.com

Obyčajne slušná, čo neznamená, že som bez viny, ale ako dobre vychovaná dcéra o svojich hriechoch s ostatnými nehovorím (teda, ak si odmyslíme najlepšiu kamošku, seba samú a spovede).

Rozhodla som sa pre obyčajnú prácu, pretože je tak čarovná, dodáva mi silu, pokoj, sebavedomie. Stres? Prosím vás, veď robím, čo milujem, nemôžem sa pre to stresovať. A je jedno, či práve robím čašníčku, opatrovateľku, učiteľku alebo riaditeľku firmy, ktorej myšlienke naplno verím.

Obyčajne ma rozľútostí neprávosť konaná na slabších, ako aj ťažké osudy ľudí. Obyčajne som hotová z malého dieťaťa, psíka alebo pekného muža. Obyčajne viem aj plakať: od radosti, od smútku alebo len tak preto, že som žena.

Rozhodla som sa vnímať veci „obyčajné“ ako sú modrá obloha, či šedivé mraky, hlasná búrka alebo tichý dážď, farebná dúha, či slnko , ktoré často páli, rovnako ako aj silný vietor či jemný vánok. Vnímam obyčajne zem pod mojimi nohami, vnímam svoje telo, ktoré je naozaj obyčajné, ženské.

zdroj: pexels.com

Obyčajne verím každému svojmu rozhodnutiu, že je v danej chvíli správne a vedie ma k vyšším cieľom, dobru vo svete, ako aj robí zo mňa lepšieho človeka. Nepotrebujem ceny, diplomy ani muža na to, aby som sa cítila vážená. Práve preto som tak obyčajná, ale zároveň čarovná, lebo jediný, kto ma urobí dôležitou každé ráno keď otvorím oči, som ja.. Som to ja..

Obyčajná žena, ktorá sa vie zázračne stratiť v dave, ale pritom očariť ľudí navôkol, pokiaľ sa jej chce práve. Som obyčajné dievča rozjarené, ktoré sa na každého usmeje. Dievča, čo sa jej občas básniť chce, aj keď nie vždy to dokonale vie.

Svoj život som si zariadila jednoducho.. Buď urobím, čo práve chcem alebo nie, ale viac sa už k tomu nevraciam. Žiť okamihom. To je tá čarovná formulka, ktorá ťa prinúti byť obyčajnou… ale zároveň tak žiarivou.  Hoci si obyčajná, môžeš byť jedinečná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.