Žena v šatách na zlom mieste
Pexels/Margarita

Niekedy môžeš mať pocit, že si na „zlom mieste“. Nemyslíme tým, ak sa napríklad ocitneš v bare, kde ťa to nebaví. Ale keď cítiš, že ty ako osoba, nie si vo svojom živote tam, kde by si túžila byť. Akoby si kráčala nesprávnou cestou, robila to, čo ťa nebaví a nosila v sebe pocity smútku z toho, že si nenašla šťastie, ktoré by ťa napĺňalo. Občas si pritom ani neuvedomíš, o čo v tvojej duši ide.

Môžeš si myslieť, že máš len zlú náladu alebo že sa ti jednoducho nedarí. No ak na teba platia nasledujúce znaky, mala by si vziať svoj osud do vlastných rúk a urobiť zmenu, aby si zachránila samu seba.

Pri vstávaní máš strach

Nie, že by si sa vyslovene bála, ale dá sa povedať, že sa trochu trasie tvoj žalúdok. Máš akýsi strach z toho, čo ti daný deň prinesie. Nevstávaš s nadšením z toho, čo ťa čaká, skôr si smutne vzdychneš, že sa opäť musíš vrátiť do každodenného kolobehu, ktorý ťa vôbec nebaví.

Premýšľaš o tom, aké by to bolo

A keď ideš večer spať, či dokonca už aj kedykoľvek počas dňa, myslíš na to, aké by to bolo, ak by boli veci inak. Ak by si urobila to alebo tamto, keby si mohla vrátiť čas alebo ako by vyzerali tvoje dni, ak by ti doprial vesmír iný život. Máš rôzne predstavy a rada fantazíruješ o svojom vysnívanom svete, aby si unikla z reality.

Si neustále vyčerpaná

Máš pocit, že všetko a všetci naokolo ťa iba vyčerpávajú. Nemáš energiu a nedokážeš sa už na nič tešiť. Veci berieš ako povinnosti a najradšej by si sa na 3 dni zahrabala pod deku so zmrzlinou v ruke a plakala. Alebo len tak hľadela do prázdna, pretože si sa v tomto živote stratila. A pritom ani netušíš, čo by ti mohlo pomôcť.

Nemáš okolo seba správnu spoločnosť

Netešíš sa na to, že ideš s kamoškami von, pretože to nie sú ženy, ktoré by ti boli oporou a večnou motiváciou. Dokonca si myslíš, že v tvojom okolí nie je nik, komu by si mohla na 100 % dôverovať. Či už ide o rodinu, kamarátov alebo partnera, ide z nich energia, ktorá ťa ťahá dole, nie hore. Akoby ste sa vôbec nechápali.

Nevieš, kam smeruješ

Keď si predstavíš svoju budúcnosť, tak … nevidíš vôbec nič. Nevieš, kam by si chcela smerovať a ani to, akoby si raz chcela žiť. Cítiš sa mizerne, pretože všetci majú plány a túžby, no ty nie. Chceš byť šťastná, ale nevieš, čo ťa ňou naozaj urobí. Vieš, že si teraz na „zlom mieste“, ale kde je to „dobré“?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife