Stačí ti len pomyslenie na jeho prenikavý pohľad a rozbúcha sa ti srdce. Roztomilé motýliky v brušku možno už necítiš vždy, keď ho zbadáš, ale aj tak sa ti na tvári objaví úsmev, ktorý je podľa neho neodolateľný, a ktorý podľa všetkého ešte stále tak veľmi miluje. Každý vzťah so sebou však prináša aj chvíle, kedy si nie si istá, či skutočne stojí za všetko to trápenie a usmrkané vreckovky, pretože si opäť nevie priznať svoju chybu a nikdy ti nerozumie. Na to ťa pripraví väčšina modernej literatúry a romantických komédií. Prečo ale aj napriek faktu, že tento obohraný kolotoč milujem ťa-nenávidím ťa vidíš na každom kroku, máš pocit bezradnosti?

zdroj: unsplash.com

Drsná realita

Bohužiaľ, tak ako pri hocičom inom, najprv si tým musíš prejsť, aby si vedela rozoznať to, kedy máte len zlé obdobie, a kedy sa, naopak, váš vzťah chýli ku koncu. Nikto nechce byť s niekým, kto ho už viac nerobí šťastným. Darmo si budeš dookola púšťať film The Notebook so zmrzlinou v lone a vyťahanom pyžame. Vínkové terapie s najlepšou kamoškou ti síce poskytnú inú perspektívu, no sama poznáš vašu situáciu najlepšie a ak si dopraješ dosť času, určite budeš vedieť, čo ďalej. Hlavu hore. A tú lyžičku od zmrzliny polož dole.

Keď začnú prevažovať tie zlé dni

Nevieš prestať myslieť na to, aké by to bolo, keby ste spolu už nechodili? Bola by si šťastnejšia? Máš pocit, že by ti bolo bez neho lepšie? Ak prevažujú odpovede áno, asi už vieš, kam smerujete. Pokiaľ si ale odpoveďou nie si istá a stále veríš, že zajtrajšok bude lepší, skús to. Spomeň si na hádky, ktorými ste si museli prejsť. Boli opodstatnené alebo išlo len o ponorkovú chorobu či chvíľkové vyvádzanie hormónov? Ako ste na tom s udobrovaním? Tvárite sa, že sa nič nestalo, alebo sa o danej veci rozumne porozprávate a dopracujete ku kompromisu? Pri rozhodovaní by si sa mala zamyslieť nad všetkým dobrým, aj zlým. Bude to fungovať jedine vtedy, ak k sebe budeš naprosto úprimná.

Milujem ťa aj napriek tomu všetkému

Hádate sa, nerozprávate a najradšej by si ho vymazala zo svojho života. Keď už však príde na činy, nevieš sa prinútiť k tomu, aby si sa s ním rozišla. Jediné, na čo sa zmôžeš, sú vedome ignorované správy, ktorými ťa spamuje už od rána. Stále si neskutočne vytočená a nevieš pochopiť, prečo s ním vôbec strácaš čas.

Lenže pri pomyslení na to, že by si už nevidela, ako sa mu zdvihnú kútiky úst vždy, keď ťa pobozká, či ako ti do ucha zašepká to, ako veľmi ťa miluje… Nevieš si ani len predstaviť deň, kedy by si sa musela zobúdzať bez neho. Ten deň si predstaviť nechceš.

zdroj: unsplash.com

Nie všetky vzťahy končia so šťastným koncom. Raz si možno spomenieš na chlapca, ktorému si venovala niekoľko rokov života, no teraz je už len spomienkou z minulosti. Bol pre teba všetkým, ale aj tak ste spolu neostali. Jednoducho vám to nevydržalo. Pouč sa z toho a choď ďalej.  A kto vie? Možno hneď na prvý pokus natrafíš na svoju veľkú, osudovú lásku a zostarnete spolu. Nestrácaj vieru v lásku kvôli popáleniu sa. Čo ak si práve teraz s niekým, s kým to konečne vyjde?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.