Unsplash/Nathan McBride

Jedna z najhorších vecí, ktorá sa vo vzťahu môže stať, je to, že city k tomu druhému prestanú nosiť názov láska. Ochladnú, zmiznú, nazvi si to ako chceš. Nie vždy si však môžeš všimnúť, že taká situácia nastala. Zisti podľa nasledujúcich znakov, či nie si vo vzťahu, v ktorom ten druhý už o teba stratil záujem.

Nenápadné výhovorky

Musí ostať dlhšie v práci, ide s niečím pomôcť kamošovi, na ten spoločný výlet nemôže ísť, lebo musí zastúpiť kolegu, nemôže splniť čo ti sľúbil, lebo … každým dňom sa začína vyhovárať stále viac a viac. Aby s tebou netrávil čas, aby nemusel ísť von s tvojimi kamošmi, … jednoducho sa ti vzďaľuje s každou malou a “nenápadnou” výhovorkou, ktorú vysloví.

Strata fyzického či emocionálneho kontaktu

Milé slová, úprimné rozhovory, dotyky, držanie sa za ruky, bozky, intimita v posteli, … to všetko sa z vášho vzťahu pomaly vytráca. Vždy, keď mu prejavíš náklonnosť, odtiahne sa a ty cítiš, akoby sa ti vzďaľoval, aj keď sedí vedľa teba. Tvári sa tak neprítomne a už sa na teba nepozerá tým hlbokým a láskyplným pohľadom.

 

Nezáujem v každom smere

Už sa k tebe nespráva tak, ako predtým, aj keď nič nahlas nevyslovil. Dokazuje to však aj fakt, že jeho nezáujem sa prejavuje v každom smere, nie len vašom vzťahovom. Okrem ochladnutia citov a neustálych výhovoriek sa zdá, že stratil celkovú chuť do života. Nevenuje sa koníčkom, nič ho nezaujíma, iba tak prežíva zo dňa na deň. S ničím ti nepomôže a vyzerá to tak, že jediné, čo chce, je ležať pred telkou.

Porovnávanie s inými

Ženské srdce zabolí, keď pocíti, že iná žena sa páči jej milovanému viac. Niekedy to ani nevysloví nahlas, no ty to môžeš odhaliť. Keď povie, aké má “tá žena” pekné vlasy, ako skvele je oblečená, podhadzuje ti vlastnosti kamošiek, ktoré ty nemáš. Naozaj ťa miluje alebo ťa chce prerobiť na iný obraz? Už pre neho nie si dosť dobrá?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating