Pexels/Yulia Polyakova

Hovorí sa, že láska je slepá. Pre niekoho bohužiaľ, pre niekoho vďakabohu. Keď sa skutočne zamilujeme, nepozeráme sa na milovaného človeka tými očami, akými ho vnímajú ľudia na ulici. Tí vidia len jeho vonkajšok, zatiaľ čo nás sa dotklo jeho vnútro. Očaril našu dušu a zatemnil nám myslenie niečím, čo sa nedá len tak opísať. A ak sa to naše „zatemnenie“ počíta už na roky, potom to neboli len tie známe ružové okuliare, ale ide o úprimnú lásku.

Určite si to zažila aj ty – pozerala si sa na pár, ktorý sa podľa teba k sebe vôbec nehodil. Ona je na neho príliš pekná, alebo Čo len na nej vidí? A v tom horšom prípade si to bola ty, ktorú chceli od partnera jej blízki odhovoriť. Ani ho nepoznajú a už ho súdia! Vraj máš na lepšieho. Lenže, tvoje srdce ti hovorí, že lepšieho od neho už niet, pretože je ako stvorený pre teba.

A nehovoríš to preto, lebo si čerstvo zamilovaná, ale preto, že váš vzťah má už čosi za sebou a s každou skúškou je silnejší. Tak, ako on pre teba každým dňom dokonalejší.

Nikdy to nebolo, a ani nikdy nebude o fyzickej kráse. Aj keď je to niečo, čo nás prvotne priťahuje, mnohokrát zistíš, že iskra ostane horieť iba tam, kde fungujú aj iné veci. Pretože vzťah nie je o tom, že sa na seba len pozeráte a ukazujete na sociálnych sieťach, aký krásny pár tvoríte. Je to o tom, že sa k sebe hodia a vzájomne budú dopĺňať vaše duše. Že vaše myslenie bude veľmi podobné. A že vaše srdcia budú biť tak, ako pri nikom inom.

On bude človekom, ktorý ti bude najlepším priateľom. Dôverným radcom. Vášnivým milencom. Vtipným spoločníkom. Zodpovedným partnerom. Rešpektujúcim mužom. To všetko bude tvoriť jeho podstatu a tebe bude úplne jedno, v akom výzore je to všetko prevtelené. V tvojich očiach bude vždy dokonalý. Budeš milovať každú „nedokonalosť“, pretože bude jeho súčasťou.

Keď sa budeš na neho pozerať ako po uši zamilovaná pubertiačka aj po rokoch a zmenách na tele, budeš vedieť, že si si vybrala správne. Vybrala si si toho, s kým si spokojná, šťastná a v bezpečí. Nie toho, kto robí dojem navonok, no vo svojom vnútri skrýva to, po čom úprimne netúžiš. Ak chceš nájsť toho pravého, tak zavri oči. Nesúď. Neporovnávaj. Len vnímaj prepojenie, ktoré sa nedá vidieť.

Ten pravý bude pre teba dokonalý aj vtedy, ak by si tie oči už nikdy nemala otvoriť. On totiž očarí tvoje srdce.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating