Photo by Pablo Heimplatz on Unsplash

Každá z nás má občas pocit neistoty. Je to úplne prirodzené. Všetci máme občas pochybnosti. Pochybujeme o sebe, o svojich schopnostiach, o svojom výzore a o svojich rozhodnutiach. Kladieme si otázky, na ktoré nedokážeme odpovedať a je to tak aj s našimi polovičkami. Vo vzťahoch prichádzajú skúšky, ktoré môžu vzťah posilniť alebo ukončiť. Nikdy nevieme, ako sa to skončí. Svadba alebo rozchod?

Päťdesiat percent šťastného vzťahu tvorí láska a zvyšnú polovicu tvorí úsilie. Tvrdá práca na vzťahu sa vždy vyplatí. Komunikácia s partnerom je nesmierne dôležitá. Ak si prestávate rozumieť, položte si otázku, koľko času sme spolu strávili?  Koľko času sme sa rozprávali o tom, čo nás trápi, o tom, aký bol náš deň, o tom, aké sú naše spoločné plány. Strácame sa vo víre každodenných povinností a nedokážeme si nájsť pätnásť minút na ľudí, ktorý sú pre nás tí najdôležitejší.

Vzťah tvoria dvaja ľudia, ktorí na ňom spoločne pracujú, formujú ho, a usilujú sa o spoločné šťastie. Tvoríte pár už zopár rokov, ale ty si stále kladieš tú istú otázku: ,, Som pre neho tá pravá?“.

Mnoho žien uvažuje iba jednostranne: „Je pre mňa on ten pravý?“ Kde sa stratila otázka – som ja preňho tá pravá? Na začiatku vzťahu máme všetky ružové okuliare, nevidíme chyby, ktoré má náš milovaný. My tie chyby ani nechceme vidieť. Po čase si začneme uvedomovať, že ani on nie je dokonalý. Ale koľko z nás si svoje vlastné chyby neprizná? Nesnažme sa zmeniť to, čo prekáža nášmu okoliu.

Neznamená to, že máme prestať byť samé sebou. Snažme sa zo seba urobiť lepšieho človeka, nie preto, že to chce naše okolie, ale preto, že to chceme my. Túžme po tom, byť osobou, ktorá si zaslúži lásku, porozumenie a šťastie. Partnerka, ktorá partnera dokáže rozosmiať, zlepšiť deň, vytvoriť domov a bude ho bezhranične milovať, je snom každého muža. Zahoď pochybnosti za hlavu, začni žiť život, po ktorom túžiš. Neobmedzuj pochybnosťami seba ani svojho partnera, a nič ti nebude stáť v ceste byť tou pravou a jedinou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating