Photo by Forstemann Berlin on Unsplash

Jedným z najčastejších novoročných ženských predsavzatí je pracovať na svojom tele. Zdravšie jesť, viac cvičiť, schudnúť, nabrať svaly, … Pravdou však je aj to, že s príchodom februára nás  naša motivácia postupne opúšťa. Ako sa dostatočne namotivovať, aby sme v marci neplakali, že sa nám viac nechce?

Veci, ktoré ťa motivujú

Skôr, než prejdeme k tomu, že je to všetko len v tvojej hlave, pozrime sa na veci, ktoré nás vizuálne či inak dokážu nakopnúť. Sú to veci, ktoré nás podvedome motivujú. Prvou z nich môže byť permanentka. Ak túžiš naozaj začať a chceš s chodením do fitka aj vydržať, najlepšou možnosťou je zakúpiť si aspoň 3-mesačnú permanentku. Ver, že keď si spomenieš, koľko peňazí si za ňu zaplatila, budeš to chcieť poriadne využiť.

Ďalším nakopnutím pre ženy je oblečenie. Kúp si nové oblečenie, z ktorého máš radosť a budeš ho chcieť vyvetrať pri športovej aktivite. Nové bežecké tenisky by bol predsa tiež hriech nechať ležať v krabici.

Ak ťa pernametka či pekné fitness oblečenie nepresvedčili, daj si motiváciu v podobe odmeny. Buď na seba prísna – ak dodržíš, čo si stanovíš, odmeníš sa niečím, po čom túžiš. Napríklad, “keď schudnem za 3 mesiace 4 kilá, kúpim si tie topánky, čo tak dlho obzerám. Keď budem chodiť pravidelne cvičiť, kúpim si za odmenu letenku niekam do Európy. Keď naberiem svalovú hmotu, … ” Potom stačí už len dodržať vlastné slovo.

View this post on Instagram

ᴬᴺᶻᴱᴵᴳᴱ Wochenende schon fast wieder vorbei und Silvester steht vor der Tür! 🎊 wie sind da eure Pläne ? Bei uns gibts eine kleine gemütliche Runde mit 9 Leuten, Raclette und danach mal schauen 😊 so unbedingt Bock auf Feiern gehen an Silvester bin ich jetzt nicht 🙈 übelst überteuert, todesvoll etc. Ich bin da mehr für die entspannte Variante 😇 . Erzählt mal von euren Plänen 💫 Outfit @smilodox : Rabattcode: Sarahw10 _________________________________________________ #smilodoxwomen #gym #cute #motivation #gymgirl #smilodox #fit #fitness #selfie #gymoutfit #kalorienzählen #fitnesslifestyle #bielefeld #smile #longhair #fitgirl #sportsoutfit #happy #motivation #summertime #outfitinspiration #sportygirl #instalove #cuxhaven #legs

A post shared by ᔕᗩᖇᗩᕼ ᗯ. (@sarah_m.wa) on

Všetko je v tvojej hlave

Ak čakáš, že ti tu poradíme účinný bič, ktorý ťa nenechá stratiť motiváciu, sklameme ťa. Ten bič totiž musí existovať v tvojej hlave. Môžeme ti tu napísať tisíc dobre známych “účinných” tipov, no ak sa sama nechceš posúvať vpred, nikto ti nepomôže. Ak to skutočne nemyslíš vážne, žiaden motivačný článok to nezmení. Zamysli sa nad tým, prečo si si dála práve takéto predsavzatie. Cítiš sa zle vo svojom tele, a ak by si schudla 5 kíl, bolo by ti lepšie? Mysli na to, aké to potom bude! Chceš sa hýbať, aby si sa v lete na túre nehanbila pred priateľmi za svoju kondičku? Mysli na to! Maj pred očami tú situáciu, ktorá môže nastať vtedy, ak sa na chvíľu zaprieš a zamakáš na sebe. A len sebe potom budeš za to vďačiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness