Ženská logika je občas poriadne nelogická, priznajme si to. Občas nám hlavou bežia bláznivé scenáre, ktoré vôbec nie sú pravdivé. A „občas“ sa to týka nášho vlastného sveta, v ktorom samy sebe klameme, a ani netušíme prečo, no veríme tomu. Vieš, ktoré 3 klamstvá bežia hlavami žien najčastejšie?

Nemám na to

Je to možno históriou alebo nízkym sebavedomím, no ženy si všeobecnejšie menej veria. Neveria, že majú na to získať skvelú pozíciu v práci, že dokážu niečo vybaviť, začať odznova, plniť si sny, … majú v hlave toľko vecí a nádejí, no zavrhnú ich, pretože im zasvieti kontrolka s tým klamstvom, ktoré si nahovárajú.

Drahá, si dosť dobrá na všetko, čím chceš byť, čo chceš mať. Nedávaj si do hlavy, že to tak nie je.

Nie som taká pekná ako ona

Ženské porovnávanie typu jedna s druhou tu vždy bolo a aj bude. Teda, pokiaľ si to ženy konečne nevyhodia z hlavy. Sledujú iné na ulici a v mysli im už lietajú falošné myšlienky, ktoré im iba znižujú sebavedomie. Nie som taká pekná ako ona. Ona má krajšie vlasy. Tamtá má krajší úsmev. Tá má lepšiu postavu.

Haló? Čo znamená krása? Možno si myslíš že je to klišé veta, no každá z nás je krásna. To, že to ty nevidíš, je výsledok iba tvojej hlavy.

On sa zmení

Nemôžeme vynechať ani oblasť vzťahov. Tu sa nájdu v každom smere toľké klamstvá, ktoré si ženy nahovárajú, že je to občas až smiešne. Zamerajme sa však na to jedno časté, ktorým si vlastne samy ubližujeme – on sa zmení. Nie moja, nezmení. Čím skôr si to prestaneš nahovárať, tým skôr sa zbavíš toxického vzťahu a môžeš začať žiť konečne pokojný život. Takto naozaj klameš iba samú seba a nechávaš zo seba vysávať energiu niekým, kto si ťa nezaslúži.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.